Prekvapili hráčky aj diváci. Ruža prevalcovala Nitru

Jednoznačná záležitosť. Čakalo sa víťazstvo, ale také výrazné niektorých prekvapilo. Rovnako ako nečakane vysoká návšteva. Potvrdilo sa, že v Ružomberku je stále hlad po basketbale!

Prvý prípravný zápas Ružomberka pred novou sezónou sa niesol v réžii jasného favorita. Sujova družina nevypustila ani jediný súboj a prítomných 200 divákov milo prekvapila. Už po prvej štvrtine bolo o osude stretnutia prakticky rozhodnuté, keďže ju Liptáčky vyhrali luxusným rozdielom 27:6. V podobnom duchu sa niesla aj druhá desaťminútovka, aj keď v nej hosťujúci tréner Kováčik úspešne zavelil k zlepšeniu obrany. Napriek snahe však Nitra neukázala veľa zo svojho umenia, a to aj preto, že jej Ružomberčanky veľa nedovolili. Zvlášť v poslednej štvrtine, ktorú domáce hráčky vyhrali 23:6. Celkovo zanechali na úvod prípravy výborný dojem – napriek tomu, že nastúpili ešte bez jednej z posíl Petry Bartánusovej.

Najviac bodov Ružomberka zaznamenala Kelčíková, ktorá zaťažila konto súpera 17 bodmi. Eva Kmeťová dosiahla 16, a kanadská posila Taija Campbellová odohrala rovnako kvalitný duel a nastrieľala 14 bodov. Ako sme spomenuli v úvode, príjemne prekvapili aj diváci, ktorí prišli Liptáčky do Koniarne podporiť vo veľmi peknom počte. Ďalší domáci prípravný zápas odohrajú basketbalistky MBK už v utorok 30. augusta, kedy v Koniarni od 17:00 nastúpia proti ŠKP 08 Banská Bystrica.

MBK Ružomberok – BK Junior UKF Nitra 93:35 (27:6, 43:15, 70:29). Štvrtiny: 27:6, 16:9, 27:14, 23:6. Najviac bodov za MBK: Kelčíková 17, Kmeťová 16, Campbellová 14, Mištinová 12, A. Baburová 11, Lázárová 9, A. Moravčíková 6. Diváci: 200.