MBK Ružomberok – KP Brno 134:131

Cez víkend sme odohrali dva prípravné zápasy proti účastníkovi Európskeho pohára FIBA – družstvu KP Brno. Tento tím je už tradičným partnerom MBK Ružomberok v prípravnom období pred začiatkom sezóny.

Úvodný zápas v piatok večera prilákal do Koniarne veľmi peknú návštevu 100 divákov. Tí boli svedkami doslova – nečakanej – kanonády zvereniek Juraja Suju v prvom polčase. V 17. minúte Ružomberok vyhrával dokonca o 25 bodov (41:16), čo brnenský celok očividne zaskočilo. Po zmene strán však skúsený tím spoza rieky Moravy pridal, a hoci sa mu podarilo mierne znížiť, napokon sa z víťazstva radovali Liptáčky, ktoré si výhrou 66:56 uchmatli cenný skalp tohto súpera.

Duel v sobotu dopoludnia mal už iný vývoj. Prvé tri štvrtiny boli vzácne vyrovnané, úvodnú vyhrali domáce, druhú hostky a tretiu tiež – ale vždy len o bod. Napokon v záverečnej časti hry dotiahli zápas do víťazného konca a radovali sa z tesnej výhry nad mladým Ružomberkom 75:68. V súčte obidvoch zápasov však vyhrali zverenky Juraja Suju 134:131. “Musím povedať, že prvý polčas v piatok sme hrali naozaj dobre,” tešil sa v hodnotení dvojzápasu tréner MBK Juraj Suja. “Áno, potom nám postupne odchádzali sily, ale s tým sa dalo počítať. Brno hralo agresívne, naozaj, na hranici únosnosti. Z výsledku sa však veľmi teším.” V sobotu už chýbali Liptáčkam sily, dostali pomerne veľa bodov. “Nastúpili sme hneď dopoludnia po ťažkom a víťaznom prvom zápase. Bolo to náročné, kadetky som šetril, cez víkend hrali dvojápas vo svojej kategórii,” zakončil lodivod MBK.

Ružu už budúcu sobotu 1. októbra čaká domáca premiéra v novom ročníku Niké extraligy žien. V Koniarni bude súperom Ružomberka v tradičnom čase od 17:00 ŠBK Šamorín. Vstupné na túto sezónu, napriek enormne stúpajúcim vstupným nákladom, zostáva nezmenené. A tak sa na zápas dostanete za 2 eurá, zľavnený vstup stojí polovicu. Pokladňa v hale bude otvorená už od 16:00, všetci priaznivci Ruže si budú môcť zakúpiť plagáty družstva MBK vo formáte A3 – aj podpísané hráčkami, ako aj samolepky nášho klubu.

MBK Ružomberok – KP Brno 66:56 (41:18). Andělová 16, Buknová 13, Urbanová 13, Jarošová 7, Havranová 6, Uramová 5, Hadačová, Michaličková a Dovčíková po 2 – Kopecká a Galičková po 14. Rozhodovali: Zubák, Šarišský a Karniš. Štvrtiny: 18:11, 23:7, 16:21, 9:17. Diváci: 100. MBK Ružomberok – KP Brno 68:75 (33:33). Buknová 22, Havranová 11, Andělová 8, Uramová a Urbanová po 7, Dovčíková 6, Jarošová 5, Hadačová 2 – Máliková a Svetlíková po 15, Galičková 14. Rozhodovali: Zrubák, Šarišský a Karniš. Štvrtiny: 21:20, 12:13, 19:20, 16:22. Diváci: 30.