MBK posilnila Američanka Fenynová

MBK posilnila Američanka Fenynová

Najprv sa zranila americká opora Nadia Parkerová, ktorá bola jednou z kľúčových hráčok uplynulú sezónu. Potom sa s tímom Juraja Suju rozlúčila Ristićová, aby napokon po kratučkom pôsobení z Liptova odišla aj decembrová posila Mandićová. Pomôcť našim žabkám však prichádza z USA Alyssa Fenynová.

300x300

Uplynulé obdobie mali Ružomberčanky skutočne hektické. Ako sme vás už na našej stránke informovali, od 7. do 19. januára, teda v rozpätí dvanástich dní, museli zvládnuť extra porciu – sedem zápasov. Minutáž našich žabiek na palubovke pritom dosahovala aj cez 30 minút. Vo víťaznom zápase so Sopronom odohrala Murphyová 35 a Kmeťová so Stalvantovou vyše 34 minút! Aj preto sa akákoľvek “použiteľná” posila hodí do tímu ako soľ!

“Priletí už tento štvrtok. Zápas v Kursku, ktorý odohráme práve 23. januára, už nestihne. V piatok sa však zapojí do prípravy a v sobotu absolvuje s nami prvý spoločný tréning,” poodhalil časový plán príchodu novej hráčky do Ružomberka tréner MBK Juraj Suja. Podľa jeho slov, ide o 22-ročnú a 183 cm vysokú posilu, ktorá má pomôcť tímu najmä v krídelnom priestore.

“Je to komplexná obvodová hráčka. Jej príchodom sa nám otvára viac možností hry v obrane. Som veľmi rád, že sme ju získali, na lavičke tak pribudne konkurencia. Verím, že nám pomôže,” vyjadril sa tréner. Prezradil, že A. Fenynová nastúpi už v nedeľu 26. januára v zápase proti Good Angels Košice (17.00, Koniareň).

Alyssa Fenynová sa narodila 23. februára 1991 v Canandaigue, štát New York, USA. Vyštudovala Polytechnický inštitút vo Virginii, žije v Rochestri (NY). Basketbalu sa venuje odmalička, v minulom roku hrávala za univerzitný tím Virginia Tech s veľmi solídnymi štatistikami.

(c) MBK Ružomberok 2014, foto eurosport, myspace