MBK podpísal na dva roky mládežnícku reprezentantku Srbska

Dnes oslavuje narodeniny. Je šťastná, že ju na najbližšie minimálne dva roky angažoval práve Ružomberok. Predstavujeme posilu Ruže – Teodoru Turudić.

„Ružomberok je klub s bohatou históriou a je v Európe veľkým pojmom. Bolo pre mňa cťou súhlasiť s ponukou MBK. Rozprávala som sa s trénerom Jurajom Sujom, keď bol nedávno v Belehrade s národným družstvom Slovenska. Naše vízie basketbalu sa stretli, o zázemí v Ružomberku som počula len samé dobré veci,“ referovala svoje prvé dojmy z nášho prostredia Teodora Turudić, práve dnes už 20-ročná hráčka, ktorá sa stala novou posilou MBK Ružomberok.

„Je to srbská reprezentačná krídelníčka. Nastupovala za svoju krajinu na minuloročných majstrovstvách Európy, kde skončilo Srbsko na výbornom 2. mieste. Je súčasťou národného výberu do 20 rokov na tohtoročné ME. Jej materským klubom bol Radivoj Korac, odkiaľ vlani zamierila do švédskeho tímu Telge,“ povedal nám o novej hráčke, ktorá bude obliekať ružomberský dres, manažér MBK Radoslav Popelka. Podľa jeho slov včera podpísala sympatická srbská reprezentantka zmluvu s našim klubom na dva roky s opciou na ďalší rok.

„Ružomberok solídne pracuje s mladými hráčkami. Myslím si, že je to pre mňa perfektné miesto na rozvoj a zlepšenie sa. Dúfam, že sa nám ako klubu podarí zopakovať úspešnú minulú sezónu,“ uviedla Teodora. Ako ďalej poznamenala, verí v dobré výsledky aj v Európskom pohári. „Je to síce náročná súťaž, ale zároveň skvelá príležitosť pre mladé hráčky ako ja na nazbieranie skúseností.“

Turudićová je vysoká 178 cm, má 20 rokov a na vlaňajších ME do 20 rokov mala priemer 11.6 bodu na zápas, 5.9 doskokov a takmer 2 asistencie na zápas.

(c) MBK Ružomberok 2019, foto: fiba.basketball, MBK Ružomberok