Máme skalp Chomutova, s Brnom tesná prehra

V metropole Moravy sa uskutočnil tradičný turnaj Jersey Cup, na ktorom sa predstavili aj zverenky Juraja Suju. Odohrali dva zápasy, v ktorých sa najviac darilo kapitánke Miroslave Praženicovej (predtým Mištinovej).

Ružomberčanky si zmerali sily s dvomi účastníkmi najvyššej českej súťaže. V prvom stretnutí v sobotu boli ich súperkami Levhartice z Chomutova. Po veľmi vyrovnanom vývoji zápasu sa napokon Liptáčkam podarilo zvíťaziť o sedem bodov, keď sa strelecky najviac darilo hlavne kapitánke Praženicovej, no presadili sa aj Stašová, Enabosiová či Williamsová.

O deň neskôr sa Ruža stretla proti domácemu tímu KP Brno, za ktorý už dlhšie hráva aj naša bývalá hráčka a Ružomberčanka Veronika Remenárová. A práve ona bola najlepšou strelkyňou svojho družstva, keď zaznamenala 18 bodov, a výraznou mierou sa tak podpísala pod víťazstvo Brna. Zverenky Juraja Suju držali vyrovnaný stav najmä v prvom polčase, v tretej štvrtine im však súper odskočil, a napokon tesne zvíťazil o štyri body.

MBK Ružomberok – Levhartice Chomutov 78:71 (23:21, 41:39, 61:57). Praženicová 22, Stašová 16, Enabosiová 14, Williamsová 10, Turudićová 9, Živaljevićová 5, Havranová 2 – Vorlová 23, Krejzová 15, Kučerová 13.

MBK Ružomberok – KP Brno 70:74 (17:17, 44:36, 56:59). Praženicová 19, Enabosiová 15, Turudićová 13, Stašová 11, Williamsová 9, Živaljevićová 3 – Remenárová 18, Dudáčková a Zohnová po 14.