MAJSTERKAMI SLOVENSKA PO SPANILEJ JAZDE BEZ PREHRY RUŽOMBERČANKY!

Anton Panis s vedúcim družstva Tomášom Kláskom a ich úžasnými kočkami sú najlepší na Slovensku! Víkendovým finálovým turnajom v kategórii starších minižiačok prešli bez jediného zaváhania!

Ružomberský basketbal stúpa hore! Naše talentované hráčky v kategórii U12 získali pre mesto pod Čebraťom zlato, keď na majstrovstvách Slovenska v Koniarni vyhrali všetkých päť zápasov, a suverénne tak obsadili konečné prvé miesto. Minulý rok (keď táto partia súťažila v kategórii mladších minižiačok) boli vicemajsterky SR, keď ich predbehol len Šamorín. Práve ŠBK zdolali Liptáčky dnes jednoznačne 56:34.

Fantastický úspech basketbalu v Ružomberku dokázal, že v Koniarni s mládežou pracujú vynikajúco, a rovnako, že medzi mládežníčkami v MBK sú veľké talenty. Zverenky Antona Panisa postupne zdolali Piešťanské Čajočky, Young Angels Yellow Košice, Sláviu Trnava, Young Angels Blue Košice, a dnes aj ŠBK Šamorín.

Posledný zápas MBK sledovalo dnes v Koniarni 450 divákov. Vynikajúca atmosféra, umocnená vytrvalým povzbudzovaním obidvoch kolektívov, panovala počas celého zápasu Ruže proti Šamorínu. Domáce baby takmer celý duel vyhrávali, a v druhom polčase si vytvorili vysoký náskok, ktorý bez problémov kontrolovali a zvyšovali do konca zápasu.

Majstrovstvá SR v kategórii starších minižiačok 2018 (finálový turnaj) – Ružomberské výsledky: Piešťanské Čajočky 53:32, Young Angels Yellow Košice 49:42, Slávia Trnava 50:22, Young Angels Blue Košice 65:34, ŠBK Šamorín 56:34.