Liga bude mať 8 tímov, Ruža začína proti Spišiačkam

Pôvodne malo v slovenskej ženskej extralige pôsobiť len sedem družstiev. Napokon sa však našiel aj ďalší záujemca o túto súťaž – druhý tím z mesta pod Urpínom: BK UMB Banská Bystrica…

Slovenská basketbalová asociácia predstavila nedávno vyžrebovanie extraligy pre ročník 2020/2021. Naša najvyššia súťaž bude mať sedem tímov, teda o jedno družstvo viac ako v minulej sezóne. V extralige síce nepokračuje Dubček Bratislava, ale pribudli dva nové tímy – BAM Poprad a ŠKBD Spišská Nová Ves. – Takáto bola situácia ešte minulý týždeň. Potom však prišiel pozitívny šok, prihláška ôsmeho účastníka extraligy – družstva BK ŠK UMB Banská Bystrica. Takmer 90-tisícové mesto pod Urpínom tak bude mať v súťaži až dvojnásobné zastúpenie.

Zmenilo sa teda aj vyžrebovanie extraligy, a vďaka párnemu počtu účastníkov je možné odohrať vždy kompletné kolá bez toho, aby malo nejaké družstvo voľno. V závere nášho príspevku vám ponúkame kompletné vyžrebovanie slovenskej extraligy podľa upraveného scenára po prihlásení druhého banskobystrického družstva.

V prvom kole si zverenky Juraja Suju zmerajú sily práve s jedným z nováčikov – Spišskou Novou Vsou. Úvodný zápas ročníka pre MBK sa začne v stredu 30. septembra o 17:00 v Koniarni proti Spišiačkam. Následne sa Ruža predstaví v Piešťanoch, a ďalší domáci duel odohrá proti druhému nováčikovi z Popradu – v sobotu 10. októbra o 17:00.

Všetky vyžrebované zápasy Ružomberka uvádzame nižšie, domáce stretnutia sú vyznačené tučným písmom. O prípadných zmenách hracích časov (najmä kvôli možnej kolízii s futbalovými zápasmi MFK Ružomberok) vás budeme samozrejme, s predstihom informovať.

Ešte na úplný záver – najbližší prípravný zápas odohrá MBK Ružomberok už o týždeň v piatok 11. septembra o 17:00 doma v Koniarni proti ŠBK Šamorín. Vstupné bude bezplatné, viac informácií k tomuto stretnutiu prinesieme zajtra po zasadnutí Ústredného krízového štábu SR.

ZÁPASY EXTRALIGY (aktualizované) – MBK RUŽOMBEROK 2020/2021: 30.9. streda: MBK Ružomberok – Spišská Nová Ves, 3.10. Piešťany – Ružomberok, 10.10. sobota: Ružomberok – Poprad, 17.10. Šamorín – Ružomberok, 24.10. sobota: Ružomberok – Košice; 31.10. UMB Banská Bystrica – Ružomberok, 4.11. streda: Ružomberok – ŠKP 08 Banská Bystrica, 15.11. Spišská Nová Ves – Ružomberok, 21.11. sobota: Ružomberok – Piešťany, 28.11. Poprad – Ružomberok, 5.12. sobota: Ružomberok – Šamorín, 12.12. Košice – Ružomberok, 19.12.: Ružomberok – UMB Banská Bystrica, 9.1. ŠKP 08 Banská Bystrica – Ružomberok.

(c) MBK Ružomberok 2020