Legionárky vystrieľali Bystrici víťazstvo

Ambiciózna Slávia Banská Bystrica si prišla do Ružomberka po víťazstvo. Prišla, aj odišla s týmto vytúženým cieľom. Okrem iných aspektov, o ktorých tu nemôžeme nahlas písať, sa to podarilo aj vďaka chvíľam, kedy sa Ruži príšli nedarilo. A aj vďaka pomerne kvalitným posilám zo zahraničia…

Doterajšie dva duely Ružomberka a bystrickej Slávie skončili výhrou úradujúceho vicemajstra. Vtedy legionárky nedokázali vystrieľať svojmu tímu víťazstvo, dnes sa to novým tváram spod Urpína podarilo.

 

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Až 38 z 56 bodov Bystrice, čo je viac ako dve tretiny, dali legionárky – Američanky Pulliamová a Sherrillová a Kanaďanka Nofuenteová.

+ Výborná domáca premiéra Svetlíkovej – nová akvizícia MBK Ružomberok dala vo svojom prvom stretnutí v Koniarni 13 bodov a stala sa najlepšou strelkyňou Ruže.

+ V stretnutí padlo len 5 úspešných streleckých pokusov za tri body, dva premenili domáce, tri hostky.

 

VÝVOJ STRETNUTIA

Nikto si nevypracoval náskok, bolo to neustále vyrovnané, aj keď v druhej štvrtine to vyzeralo tak, že sa Ružomberok od súpera bodovo odpúta. Hluchá päťminútovka však stála Liptáčky nielen body, ale aj psychickú výhodu vo forme vytvorenia si výraznejšieho náskoku. Nebol to ružomberský deň, v hre zvereniek Juraja Suju bolo mnoho nepresností, nedarilo sa strelecky (len 2 z 18 úspešných pokusov za tri body), vyfaulovali sa až tri hráčky, z čoho mohla profitovať Banská Bystrica, ktorú nielen bodovo a výrazným spôsobom potiahli predovšetkým legionárky. V závere sa pred fantatickou kulisou 511 divákov snažili Ružomberčanky zvrátiť výsledok, no neúspešne.

 

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, Ružomberok: “V prvom rade treba pogratulovať Banskej Bystrici k dvom skutočnostiam. Prvou je víťazstvo, druhou je fakt, že dotiahli do tímu dve skvelé hráčky z USA, ktoré boli dnes rozhodujúcim faktorom na palubovke. Na druhej strane, chcem vyzdvihnúť svoj slovenský tím s Češkou Andělovou, že počas zápasu odovzdali všetko, čo v nich je. Pri tej kvalite, ktorú Slávia doniesla, sa nám ešte nedarilo strelecky, mali sme veľa strát, prehrali sme doskok. Napriek tomu sme prehrali len o 5 bodov, to sa cení. A je to prvý predpoklad toho, že nabudúce môžeme byť úspešní.”

Zuzana Žirková, Banská Bystrica: “Čakali sme, že to bude presne takýto zápas, v ktorom sa hrá hore-dole. Čakala som, kedy sa nám chytí strelkyňa, ktorá by mala náš tím bodovo potiahnuť. To sa v druhom polčase potvrdilo. Obranu sme po prestávke zvládli lepšie, boli tam aj chyby, ale svojmu družstvu musím zablahoželať. Hlavne za to, že sme sa nepoložili, keď sme prehrávali aj o 11 bodov. Vtedy som im povedala, že musíme pokračovať, a výsledok sa dostaví.”

 

FAKTY

MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica 51:56 (26:26). Svetlíková 13, Andělová 10, Buknová a Urbanová po 7, Havranová 4, Hadačová, Jarošová, Uramová, Štefančová a Dovčíková po 2 – Pulliamová 18, Sherrillová 15, Holíková 8, Nofuenteová 5, Grigerová a Janštová po 4, Da Cruzová 2. Štvrtiny: 18:11, 10:15, 13:20, 10:10. TH: 13/11 – 20/9. Trojky: 2-3. Diváci: 511. Rozhodovali: Fuska, Sirocký, Ribakovs. Úspešnosť streľby: 32% – 36%.

Kompletná štatistika zápasu TU

 

© MBK Ružomberok 2023