Ktoré Ružomberčanky vynikali v štatistikách?

Najviac bodov v nedávno predčasne skončenej sezóne extraligy dala za náš klub ukrajinská legionárka Oľgga Jackovecová. Tesne za ňou však skončila kapitánka a reprezentantka SR Miroslava Mištinová.

Podrobne sme sa pozreli na to, ako sa darilo hráčkam MBK Ružomberok v nedávno (predčasne) skončenej sezóne slovenskej extraligy. Najsledovanejší údaj – počet strelených bodov. V ňom sa najviac darilo Oľge Jackovecovej, ktorá za Liptáčky v ročníku nastrieľala 307 bodv. Len o štyri menej dala Miroslava Mištinová, 207 pridala Nikola Dudášová a 154 Teodora Turudićová.

Najviac minút v extralige odohrala v minulej sezóne Dudášová (541). Za ňou nasledujú Jackovecová (528) a Mištinová (takmer 518)., Moravčíková bola na palubovke 512 minút. Najviac dvojbodových pokusov úspešne premenila s veľkou dominanciou Jackovecová (120), nasledujú Mištinová (70) a Williamsová (57).

Spoza trojkového oblúka najviac úspešne vystrelila Mištinová (43), 34 pokusov premenila na kôš Dudášová, 15 Stašová. Najvyššie percento premenených trestných hodov v relevantných hodnotách má na svojom konte Mištinová (takmer 47%), nasledujú Turudićová (46) a Dudášová (39).

(c) MBK Ružomberok 2020