Ktorá škola bude najlepšia? Štartuje Minibasket liga

Už vo štvrtok 23. mája začína v Ružomberku populárna školská Minibasket liga. Základné školy si zmerajú sily v Koniarni, a môžu si tak skúsenosťami a odohratými zápasmi vylepšiť pozíciu pred mestskou olympiádou.

Systém turnaja je jednoduchý – hrá každý s každým. Na olympijský mestský turnaj postupujú všetci účastníci. Samotný turnaj začne zápasom o piate miesto, dvomi semifinálovými stretnutiami a duelmi o prvé a tretie miesto.

Predolympijská kvalifikácia začína 23. mája v Koniarni. Od 8:30 nastúpi ZŠ Zarevúca A proti ZŠ Sládkovičova a ZŠ Bystrická A proti ZŠ sv. Vincenta (hrá sa na dvoch paralelných ihriskách). Od 9:30 to budú súboje ZŠ Zarevúca A – ZŠ sv. Vincenta a ZŠ Zarevúca B – ZŠ Bystrická B. O hodinu neskôr nastúpia ZŠ Bystrická A – ZŠ Zarevúca B a ZŠ Sládkovičova – ZŠ Bystrická B. Tento hrací deň ukončia zápasy ZŠ Zarevúca A – ZŠ Bystrická A a ZŠ sv. Vincenta proti ZŠ Zarevúca B.

29. mája (ZMENA – pôvodne sa malo hrať o deň neskôr) sa stretnú: 8:30 ZŠ sv. Vincenta – ZŠ Bystrická B, ZŠ Bystrická A – ZŠ Sládkovičova, 9:30 ZŠ sv. Vincenta – ZŠ Sládkovičova a ZŠ Zarevúca A – ZŠ Bystrická B. O 10:30 hrá ZŠ Bystrická A proti ZŠ Bystrická B. V náhradných termínoch nastúpia 22. mája o 15:00 ZŠ Zarevúca A – ZŠ Zarevúca B a 3. júna ZŠ Sládkovičova – ZŠ Zarevúca B.

“Ide o dva predolympijské kvalifikačné turnaje v Minibasket lige pre deti 1. stupňa základných škô. Týmto sa vraciame v spolupráci s mestom Ružomberok k deťmi obľúbenej súťaži a dva predkvalifikačné turnaje budú veľkou chuťovkou pre všetky zúčastnené školy, nakoľko svoje umiestnenie z prvých turnajov si priamo na Mestskej olympiáde môžu ešte vylepšiť. Veríme, že toto podujatie nezapadne prachom a dostane so do pravidelného termínovníka aj v nasledujúcich školských rokoch. Všetkým zúčastneným školám, a hlavne deťom, prajeme veľa úspechov a radosti z pohybu, keďže deti už nejaký čas veľmi usilovne a s chuťou na túto súťaž trénuju,” uviedol riaditeľ a manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

Výsledky 1. hracieho dňa:

družstvo A družstvo B Výsledok víťaz
ZŠ Zarevúca A ZŠ Zarevúca B 10:3 Zarevúca A
ZŠ Zarevúca A ZŠ Sládkovičova 8:4 Zarevúca A
ZŠ Bystrická A ZŠ Sv. Vincenta 7:6 Bystrická A
ZŠ Zarevúca A ZŠ Sv. Vincenta 1:12 Sv. Vincenta
ZŠ Zarevúca B ZŠ Bystrická B 1:12 Bystrická B
ZŠ Bystrická A ZŠ Zarevúca B 13:0 Bystrická A
ZŠ Sládkovičova ZŠ Bystrická B 0:13 Bystrická B
ZŠ Zarevúca A ZŠ Bystrická A 7:6 Zarevúca A
ZŠ Sv. Vincenta ZŠ Zarevúca B 13:0 Sv. Vincenta

 

 

(c) MBK Ružomberok 2024