Kto bude obliekať dres MBK?

Strieborný tím uplynulého ročníka ženskej extraligy a semifinalista Európskeho pohára FIBA – MBK Ružomberok – intenzívne pracuje na skladbe družstva pre novú sezónu. V nej bude mať liptovský kolektív minimálne také ambície ako v predošlom ročníku – pobiť sa o prvenstvo v domácej súťaži, a čo najďalej preniknúť v európskom pohári.

K dnešnému dňu má Ružomberok podpísanú zmluvu s viacerými slovenskými, ale aj zahraničnými hráčkami. Dominika Baburová, Veronika Černáková, Eva Kmeťová a Zuzana Brezániová budú obliekať dres MBK aj v nasledujúcej sezóne.

Podpísané zmluvy sú už aj so zahraničnými posilami. „Na rok budú hráčkami Ružomberka aj Američanka Stephany Murphyová a Švédka Martina Stalvantová,“ povedal generálny manažér basketbalovej „Ruže“ Stanislav Onuška.

Veronika Černáková (vľavo) sa upísala Ružomberku aj na ďalšiu sezónu. Klub má eminentný záujem udržať si aj Nadiu Parkerovú (vpravo) / Foto Tomáš Mlynárik
Veronika Černáková (vľavo) sa upísala Ružomberku aj na ďalšiu sezónu. Klub má eminentný záujem udržať si aj Nadiu Parkerovú (vpravo) / Foto Tomáš Mlynárik

Murphyová obliekala v minulej sezóne dres extraligového Šamorína, odkiaľ do Ružomberka prišiel tréner Juraj Suja. „O jej kvalitách sme sa osobne presvedčili. Je to ťažko brániteľná hráčka, ktorá sa dokáže presadiť nielen pod košom. Jej príchod si vyslovene želal nový kouč MBK,“ doplnil Onuška o 24-ročnej a 192 cm vysokej hráčke.

Stalvantová pôsobila v uplynulej sezóne v švédskej lige v tíme Northland Basket, má však už aj skúsenosti z českej a španielskej súťaže. „Ide o členku širšieho kádra švédskej reprezentácie, má 24 rokov a 181 cm,“ uviedol generálny manažér MBK.

Káder Ružomberka by mala vystužiť aj Slovinka Katarina Ristić, klub má ďalej eminentný záujem dotiahnuť rokovania aj s Nadiou Parkerovou, ktorá hrala za MBK aj v uplynulej sezóne. Anna Jurčenková, ktorá sa javila ako možná posila Ružomberka, predĺžila zmluvu s doterajším zamestnávateľom IMOS Brno, jej príchod na Liptov je preto pre túto sezónu pasé.

© 2013 MBK Ružomberok, autorské práva vyhradené. Použitie fotografií, textu alebo jeho častí je dovolené len s uvedením zdroja: www.mbkruzomberok.sk