Košiciam nepomohlo ani 40 bodov Američaniek

Krst ohňom. Aj tak nazval po stretnutí pred novinármi premiérový domáci zápas Ružomberka s Young Angels Košice tréner úradujúceho majstra Juraj Suja.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Najlepšou strelkyňou Ruže aj celého zápasu bola 22-bodová Praženicová, výborne jej však sekundovala v domácom drese Graysová, autorka 20 bodov.

+ Američanky Higginsová a Flukerová v službách Young Angels Košice spolu nastrieľali až 40 bodov (22 a 18).

+ Divácky záujem určite nenaplnil očakávania klubu, navyše, keď bolo vstupné bezplatné – prišlo 200 divákov.

 

VÝVOJ STRETNUTIA

Duel mal vysokú kvalitu od začiatku až po koniec. Viedli domáce, ale aj Košičanky. Stretnutie bolo tesné, úvodnú desaťminútovku vyhral úradujúci majster o päť bodov. Druhá štvrtina však prekvapujúco patrila aktívnejším hostkám, ktoré ju vyhrali o 7 bodov, a po polčase tak viedli 37:35. Potom však prišli chvíle MBK, v tretej štvrtine dokázali súpera prestrieľať 18:9 a vydláždili si tak cestu za ťažkým víťazstvom. O ňom definitívne rozhodli až v záverečnej časti hry, keď v ich prospech hrala predovšetkým disciplinovanosť. Ružomberok v posledných minútach zápasu zúročil svoje skúsenosti a nad Košicami napokon zaslúžene vyhral o 10 bodov 73:63.

 

HLASY TRÉNEROV

Juraj Suja, Ružomberok: “Bol to veľmi ťažký, náročný zápas. Prišiel kvalitný súper, ktorý nám chcel ukoristiť dva body, ako sme sa dočítali pred stretnutím. Chvalabohu, nepodarilo sa im to. Som hrdý na moje zverenky, že to zvládli. Máme problém, keď prestriedame, nedokážeme udržať tempo a padáme. Náš káder je úzky, musíme s tým bojovať. Musíme jedna druhú podržať a zastúpiť, aby sme boli vyrovnanejším kolektívom. Hrali sme rozumnejšie v druhom polčase ako v prvom. Určite aj disciplinovanejšie. Bol to náš prvý ťažký zápas po dlhej dobe. Teší ma však, že sme vyhrali, dokonca dvojciferne.”

Radko Dvorščák, Košice: “Zápas mal náboj, bol vyrovnaný, ale Ružomberok, musím povedať, vyhral zaslúžene. Aj diváci, ktorí stretnutie sledovali, dostali všetko, čo mohli čakať. Vidno, že Ružomberok je skúsenejším tímom. Bolo vidno, že sme v kľúčových momentoch hrali nezodpovedne, a to rozhodlo. Ružomberok hral disciplinovanejšie, a to v konečnom dôsledku aj bolo hlavnou príčinou našej prehry. Chýbala nám lepšia organizácia hry a mrzia ma napríklad posledné body s klaksónom. To sú možno maličkosti, ktoré nás proti súperovi, akým je Ružomberok, stáli úspešnejší výsledok.”

MBK Ružomberok – Young Angels Košice 73:63 (20:15, 35:37, 53:46). Praženicová 23, Graysová 20, Burová 11, Turudićová 8, Stašová 5, Buknová 3, Havranová 2 – Higginsová 22, Flukerová 18, Dulovičová 7, Rodáková a Ošťadálová po 6, Mikovčíková a Urbanová po 2. Štvrtiny: 20:15, 15:22, 18:9, 20:17. TH: 21/12 – 20/13. Trojky: 7-4. Diváci: 200. Rozhodovali: Tomašovič, Obertová, Cibulka. Úspešnosť streľby: 37% – 41%.

Kompletná štatistika zápasu: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/EXTW/1952966/bs.html

(c) MBK Ružomberok 2021