Košice bez šance

V pozícii jasného favorita odchádzali basketbalistky MBK Ružomberok na zápas extraligy do Košíc. Ich súperom bola Cassovia…

Už prvá štvrtina naznačila, kto bude v zápase ťahať za kratší koniec povrazu. Ružomberčanky ju vyhrali o desať bodov. Zvládli aj druhú desaťminútovku, do šatní cez polčas išli s 15-bodovým vedením. Najjasnejšou bola z pohľadu zvereniek Juraja Suju tretia štvrtina, ktorú Liptáčky vyhrali jednoznačne takmer o 20 bodov (28:9). A keďže aj záverečné dejstvo patrilo favoritovi stretnutia (22:12), zrodil sa v Košiciach presvedčivý výsledok pre Ružomberok, ktorý zvíťazil 90:44.

Veľký návrat po zranení zaznamenala v drese MBK Alexandra Baburová, ktorá bola s 19 bodmi najlepšou strelkyňou hosťujúceho kolektívu. Sujová pridala 15, Mištinová 12 a Kmeťová 11 bodov, Lázárová dala 10 bodov. Ružomberok tiež vynikol úspešnosťou streľby, keď mal 57% efektivitu, kým Cassovia trafila len 37% pokusov.

BK SOUŽ Cassovia Košice – MBK Ružomberok 44:90 (11:21, 24:39, 32:68). Migová 16, Jassová 10, Mončeková 6, Töröková 5, Mackulínová 4, Desiatniková 2, Filičková 1 – A. Baburová 19, Sujová 15, Mištinová 12, Kmeťová 11, Lázárová 10, Campbellová a A. Moravčíková po 7, Bartánusová 6, Kelčíková 3. Štvrtiny: 11:21, 13:18, 8:29, 12:22. TH: 14/11 – 20/15. Trojky: 1-7. Úspešnosť streľby: 37% – 57%. Diváci: 90.