Koniareň zaplnia mladé basketbalové talenty

Slovenská basketbalová asociácia, Mesto Ružomberok a basketbalový klub MBK Ružomberok organizujú vo štvrtok 3. decembra v športovej hale Koniareň regionálne kolo Mini basket show 2015.

Ružomberok sa tak stane dejiskom výnimočného podujatia, ktoré sa organizuje len v niekoľkých mestách Slovenska. Do domovského stánku MBK príde viac ako 100 basketbalových nádejí z ružomberských či banskobystrických škôl, aby si v zápasoch 3×3 zmerali svoje sily a postúpili do celoštátneho finále. To sa uskutoční 17. decembra v Bratislave, a z Koniarne si tam zahrá len víťaz.

Je to už druhý ročník podujatia, prvý sa konal v Banskej Bystrici. „Prisľúbenú máme účasť 8 základných škôl. V jednom družstve nastupuje 15 hráčov (chlapci aj dievčatá), ktorí v rámci súťažného zápasu odohrajú 5 minizápasov. Ide o propagáciu súčasného trendu v najmladších mládežníckych kategóriách,“ priblížil manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka. Začiatok akcie je vo štvrtok 3. decembra od 9:00.

mini-basket-show

Organizáciou turnaja chce mesto a klub podporiť ciele, ktoré boli vytýčené pri vzniku MBK Ružomberok, s. r. o. „Najmä v oblasti podpory mládežníckeho basketbalu, ktorý, ako všetci veríme, sa stane významným zdrojom perspektívnych basketbalistiek, pripravených nadviazať na úspešnú tradíciu ružomberského basketbalu,“ povedal R. Popelka.

Očakáva sa nielen účasť viac ako 100 detských talentov na palubovke, ale aj stoviek ich spolužiakov, kamarátov a ostatných žiakov ružomberských základných škôl, ktorí budú tvoriť obecenstvo.

Viac informácií: http://www.3x3sba.com/sba-minibasketshow/

Stránka podujatia na Facebooku: https://www.facebook.com/minibasketshow/?ref=bookmarks

(c) MBK Ružomberok 2015