Keď víťazstvo (nádherne) bolí…

MBK Ružomberok - ŠBK Šamorín

Skvelá správa dorazila v nedeľu večer do Ružomberka zo Spišskej Novej Vsi! Naše žabky zabrali, a hoci sa im najprv nedarilo, napokon pokorili domáce Spišiačky a doniesli pod Čebrať cenné víťazstvo!

Úsmevy na tvárach, radostné gestá, uvoľnenie, dobrá nálada. Hráčky MBK Ružomberok mali v šatni po zápase extraligy v Spišskej Novej Vsi dôvod tešiť sa, čo najlepšie dokumentuje fotografia, na ktorej je Dominika Baburová (s rozťatou perou) v obkolesení spoluhráčok. Na Facebooku snímku okomentovala takto: “Keď víťazstvo občas tak nádherne bolí. 5 stehov, ale nevadí, je to tam, MBK…”

Ružomberok však začal zle. Prvú štvrtinu ešte dokázal bodovo vyrovnať na 15:15, druhú už prehral o štyri body. Psychickú výhodu cez polčasovú prestávku mali domáce Spišiačky, ktoré od úvodu robili všetko pre pokorenie vicemajstra z Liptova.

Po zmene strán však domáce kazili, čo sa dalo, k čomu výdatne prispela aj dominantnejšia hra a presnejšia muška Ružomberčaniek. Práve v tretej štvrtine si zverenky Juraja Suju vytvorili rozhodujúci náskok, vyhrali ju o desať bodov 22:12 a pred záverečnou desaťminútovkou boli vo výhode.

Namiesto úspešného zvratu domácich sa bodový rozdiel pre MBK ešte zvyšoval. 600 hracích minút zvládli Liptáčky 17:9 a celkovo zápas vyhrali o trinásť bodov 68:55. Radosti ružomberského celku už nič nestálo v ceste. A právom, pretože táto výhra znamená pre MBK upevnenie 3. miesta pred play-off.

Najviac sa spomedzi zvereniek Juraja Suju darilo Kmeťovej, ktorá dala 18 bodov. O tri menej pridala kapitánka Lázárová, osem Remenárová, sedem Nagyová. Teší aj návrat Černákovej po dlhom zranení, kouč MBK označil jej výkon za skvelý.

Najbližšie, a vlastne pôjde o posledný zápas tohto kalendárneho roka, sa Ružomberčanky predstavia fanúšikom v Koniarni už tento štvrtok 18. decembra. Od 17:00 privítajú úradujúceho majstra Good Angels Košice. Na stretnutie bude vstupné 1 euro platiť každý nad 15 rokov, odmenou bude divákom možnosť vyhrať v tombole atraktívne ceny.

Rücon Spišská Nová Ves – MBK Ružomberok 55:68 (15:15, 34:29, 46:51). Rücon: Gladková 18, Palušná 16, Bogičevičová 8, Lásková 5, Beňušková 3, Slimáková 2, Stašová 2, Bučáková 1). Tréner : D.Demečko. MBK: Kmeťová 18, Lazárová 15, Remenárová 8, Nagyová 7, A. Baburová a Letková 6, D. Baburová 4, Černáková a Hadačová 2. Tréner : J.Suja. TH: 20/16 – 20/16, Fauly : 20 – 25 5.faulov : 37. Gladková – 31. Letková 33. A. Baburová Trojky : 3 – 2 Diváci : 500, Rozhodovali: Brziak, T. Lukáč, Kiss. Štvrtiny: 15:15, 19:14, 12:22, 9:17.