Kadetky U17 dva rozdielne zápasy nadstavby

M. Futo, tréner: “Prvé stretnutie v nadstavbovej časti o 1-8 miesto sme začali na palubovke Banskej Bystrice na ktorej sme v základnej časti prehrali, s jednoznačným cieľom vyhrať. Domáce nastúpili v kompletnom zložení, aj s “extraligovou” Da Cruz. Naopak nám chýbala Majka, ktorá absolvovala peknú porciu minút v drese “veľkých ruží” na palubovke Piešťan.
Stretnutie sa od začiatku nevyvíjalo podľa našich predstáv. Takmer celý zápas mali domáce dievčatá navrch, udržiavali si dištanc 6-8 bodov. Dievčatá bojovali, snažili sa zápas obrátiť na našu stranu, hrali dobre v obrane, rýchlo v útoku, avšak v sobotu nám nebolo súdené vyhrať.
Takmer celý zápas sme sa trápili so streľbou, hlavne z krátkych vzdialeností, za všetko hovoria čísla: Streľba z pod koša 19% Streľba z poľa za dva body 25%.”
Sobota 28.1.2023
Slávia ŠKP BB – MBK Ružomberok  55:47 Body MBK Ružomberok: Michaličková 21, Hanáková 7, Ďuratná 6, Borovská 6 (12 doskokov), Jarinová 6, Rigová 1
Fotogaléria zo zápasu na FB:

Nedeľa 29.1.2023
MBK Ružomberok – Slávia ŠKP Banská Bystrica 70:37 /30:13/ Body MBK Ružomberok:: Štefančová 29, Michaličková 16, Ďuratná 11 (10 doskokov), Borovská 4 (10 doskokov), Rigová 3, Jarinová 3, Ondrášiková 2, Polomská 2
“Nedeľné stretnutie sme začali v podobnom duchu ako v sobotu, nepresnosťami v zakončení a slabej koncentrácií. Dievčatá sa však veľmi rýchlo spamätali, zrýchlili hru, do útok dali väčšiu kreativitu čo prinieslo jednoduché koše a upokojenie na našej strane. V tejto časti hry dievčatá predviedli skvelú obranu (druhá štvrtina 20:0), nasadenie a bojovnosť ktorú očakávam v každom zápase a spoločne s rýchlou hrou by to malo byť to čo nás bude zdobiť.
V podobnom tempe sme pokračovali v dobrej kolektívnej hre, kedy sa na palubovku dostali všetky dievčatá a odkontrolovali si priebeh zápasu až do konca.
Dievčatá si zaslúžia za tento zápas pochvalu, pristúpili k nemu zodpovedne (až na úvodné minúty) výborne analyzovali sobotný zápas a veľmi rýchlo odstránili nedostatky z prvého zápasu a vyvarovali sa ich v druhom zápase.
Ukázali že v dobrom mentálnom nastavení pri rýchlej hre a agresívnej obrane môžu patriť medzi TOP tímy kadetskej ligy.”