Kadetkám U17 chýbali hráčky aj bojovnosť

Tréner M.Futo: “Cez víkend čakali na naše mladé ruže súperky z východu, v sobotu BA Čaňa a v nedeľu Young Angels U17 Košice. Sobotné stretnutie proti dievčatám z BA Čaňa bolo na poslednú chvíľu preložené z dôvodu zlého zdravotného stavu na strane súperiek, tak sme verili že ušetrené sily využijeme proti YAKE, keďže tie hrali svoj sobotný zápas na pôde nepríjemnej Banskej Bystrice.
Do stretnutia sme išli bez Štefančovej a Michaličkovej (povinnosti v “A” tíme na federálnom pohári v Hradci) so základnou päťkou- Ďuratná, Rigová, Jarinová, Hanáková, Borovská, s cieľom zvíťaziť, keďže aj “mladé anjelky” prišli nekompletné, chýbali im kľúčové hráčky. V prvej štvrtine sme prezentovali slušným prejavom, kedy sme mali dobrý pohyb, nasadenie, z čoho plynul prijateľný rezultát 16:16 po 1. štvrtine.
Od druhej štvrtiny sa však obraz hry zmenil. Košice začali využívať svoju výškovú prevahu, kedy sme napriek upozorneniam pred zápasom mali obrovský problém s našim obranným doskokom, kedy YAKE dostávali od nás darčeky v podobe 2.-3. šance na zakončenie, keďže sme absolútne nehrali do tela a tým sme umožňovali dievčatám z Košíc útočný doskok. Samozrejme sa tým spomalila aj naša hra, keďže v basketbale platí pravidlo keď nemáš doskok nemôžeš hrať rýchli protiútok (na čom si my zakladáme) a tým pádom aj naša efektivita v priebehu zápasu išla rapídne dole. (2. štvrtina 7 bodov)
V druhom polčase sme kopírovali výkon z druhej štvrtiny, nedôrazom, nekoncentrovanosťou v zakončení (streľba spod koša menej ako 40%) a miestami až NECHCENÍM sme Košiciam venovali víťazstvo. Z dievčat splnila ako tak svoje úlohy len Veronika Jarinová, ostatné dievčatá bohužiaľ neukázali ani zďaleka svoje možnosti čo potvrdzujú aj štatistické ukazovatele či už individuálne alebo tímové.
Streľba celkovo 33%
Streľba spod koša 45%
Získané lopty 6 !!!!
Stratené lopty 29 !!!!
Veľmi ma mrzí prístup niektorých dievčat k zápasu, hlavne čo sa týka mentálnej stránky, nasadenia, srdiečka, bojovnosti, a bohužiaľ sa musíme vrátiť späť k niektorým činnostiam pretože nás čaká ešte veľmi veľa práce ak chceme byť úspešní a nechceme byť len do počtu….
MBK RUŽOMBEROK – YOUNG ANGELS KOŠICE U17 44:72 Body MBK Ružomberok: Jarinová 19 (14 doskokov), Rigová 10, Polomská 6, Ďuratná 5 (8 strát), Hanáková 2, Ondrášiková 2, Borovská, Olexová