Káder Ruže sa rozrástol o dve Američanky

Tím Juraja Suju je po príchode Chorvátky a posíl z USA už takmer kompletný.

Marte Graysová a Adrienne Motleyová. To sú mená dvoch basketbalistiek z USA, ktoré v uplynulých dňoch posilnili káder úradujúceho majstra MBK Ružomberok. Spoločne s Chorvátkou Burovou tak doplnili rodiaci sa kolektív, ktorého finálnu podobu by mala dať už len jedna podkošová hráčka.

Adrienne Motley (25 rokov, 175 cm) pôsobila v univerzitnom tíme Miama Athletics, ale basketbal na profesionálnej úrovni skúsila aj v Portugalsku či Španielsku. Bola draftovaná tímom Indiana Fever. “Ide o univerzálnu hráčku so schopnosťami skórovať, ale aj rozdávať asistencie. Tímu by mala pomôcť hlavne svojou schopnosťou byť užitočná tam, kde to bude potrebné, ako aj skúsenosťami,” vyjadril sa na adresu Američanky výkonný riaditeľ a manažér MBK Radoslav Popelka.

Rovnako 25-ročná Marte Graysová (USA, 188 cm) basketbalovo vyrástla predovšetkým v DePaul University Athletics, ale medzi svoje pôsobiská si môže uvádzať aj ďalekú Austráliu, alebo Belgicko. Podľa manažéra basketbalovej Ruže ide o podkošovú hráčku z veľmi kvalitného basketbalového programu. “Všestranná a atleticky veľmi dobre pripravená hráčka, ktorej práve univerzálnosť je najväčšou zbraňou.”

(c) MBK Ružomberok 2021, foto Bendigo Advertiser, Sun Sentinel