Káder Ruže sa rozrástol o Američanku Enabosiovú

Už sme vás informovali, že slovenský šampión v basketbale žien z uplynulej aj predminulej sezóny MBK Ružomberok angažoval do svojho tímu posilu z Čiernej Hory. Pod kôš prichádza pod Čebrať ďalšia posila, tentokrát z USA.

Je ňom Nicole Enabosiová, ktorá má pomôcť majstrovskému tímu Juraja Suju predovšetkým v území pod košom. Podľa slov manažéra a výkonného riaditeľa MBK Ružomberok Radoslava Popelku ide o dominantnú a zdravo agresívnu hráčku. “Práve pod košom dokáže získavať lopty a rovnako aj bodovať.”

187 cm vysoká pivotka je Nigérijčankou z americkým pasom. Do Európy prichádza po prvý raz. “Je to pre ňu prvý profesionálny kontrakt. Ide o kombinovaný typ podkošovej hráčky,” uviedol Popelka o 23-ročnej basketbalistke, ktorá bude mať v Ružomberku jasne stanovené úlohy. “Je zrejmé, že ide o náhradu za Ukrajinku Oľgu Jackovecovú, sme zvedaví, či ju dokáže čo najlepšie nahradiť,” skonštatoval hlavný tréner Ruže Juraj Suja.

Enabosiová pôsobila v univerzitnej basketbalovej súťaži NCAA za Delaware Fighting Blue Hens, a podobne ako posila z Čiernej Hory, je rovnako členkou národného reprezentačného tímu svojej krajiny – Nigérie.

(c) MBK Ružomberok 2020