Jedna víťazná štvrtina na výhru nestačila

Druhý, a zároveň posledný domáci zápas v aktuálnom ročníku Stredoeurópskej ligy odohrali basketbalistky MBK Ružomberok proti českému družstvu KP (Valosun) Brno.

Začiatok zverenkám Juraja Suju vyšiel, dostali sa do vedenia, ktoré si udržiavali väčšinu úvodnej štvrtiny. Potom im však odchádzala streľba, a vďaka vychýlenej muške sa dostali do bodovej výhody hosťujúce hráčky. Tie si svoj náskok dokázali udržať aj do polčasu, ktorý vyhrali o osem bodov 35:27. Tretiu štvrtinu začali Liptáčky bodovou šnúrou 5:0, no ich české súperky rýchlo zdvihli hlavu a znovu Ruži odskočili. Ani záverečná víťazná štvrtina v podaní Ružomberka (15:11) už na výhre Brna nič nezmenila.

MBK Ružomberok – KP (Valosun) Brno 54:64 (13:19, 27:35, 39:53). Campbellová 17, Lázárová 12, A. Baburová 8, Kelčíková 7, Mištinová 5, Bartánusová 4, Kmeťová 1, Sujová 0, A. Moravčíková 0 – Remenárová 15, Pecková 14, Sládková 11, Maddenová 9, Beránková 6, Solopová 5, Moussaová 2. Štvrtiny: 13:19, 14:16, 12:18, 15:11. TH: 14/10 – 27/25. Trojky: 2-3. Úspešnosť streľby: 34% – 41%. Diváci: 600.