Je tu basketbalový sviatok, Ruža hostí francúzskeho vicemajstra

Európsky pohár FIBA, osemfinále. Športová hala Koniareň, Ružomberok. Streda 23. januára o 18:00. MBK Ružomberok – Tarbes Gespe Bigorre (Franc.)…

„Nevena Markovićová nenastúpila na zápas proti Šamorínu, pretože bola chorá a brala antibiotiká,“ objasnil príčinu absencie jednej z našich hráčok tréner Juraj Suja po sobotňajšom zápase extraligy, ktorý Ružomberok zvládol bez najmenších problémov 86:49. „Ale v stredu určite nastúpi, už od pondelka trénujeme všetci v kompletnom zložení,“ pridal ďalej potešujúcu správu.

Tarbes Gespe Bigorre, náš najbližší súper v Európskom pohári FIBA, je francúzskym vicemajstrom. Momentálne mu však patrí v tabuľke domácej ligy, ktorá je považovaná za možno najlepšiu v Európe, až 10. priečka z 12 družstiev. Podľa lodivoda MBK je však tento fakt veľmi zradný. „Medzi Tarbes a štvrtým tímom Basket Landes je len trojbodový rozdiel. Navyše, francúzska liga je veľmi vyrovnaná, aj posledný tam dokáže zdolať prvého. A len zdôrazňujem, že ide o mimoriadne kvalitnú súťaž.“

Ružomberok sa už s Tarbes stretol. V sezóne 2013/2014 doma zvíťazil 78:56, vonku potom prehral 35:55. Bolo to však pred vyše piatimi rokmi, odvtedy má Ruža aj Francúzky iný tím, iné hráčky a inú formu – ktorá môže rozhodnúť tento (dvoj)zápas. Duel v Koniarni sa začína netradične o 18:00 už v stredu 23. januára.

Pre divákov bude k dispozícii bezplatne aj nové číslo klubového Bulletinu MBK, ako aj predzápasový a polčasový predaj suvenírov (plagáty, šály MBK, tričká) a publikácie „80 rokov basketbalu v Ružomberku“. Fanklub Concordia 1906 pripravuje opätovne zaujímavú choreografiu, a počas zápasu bude hlasným povzbudzovaním hnať dopredu celú športovú halu.

Bude to proste zápas, na ktorom nemôžete chýbať…

(c) MBK Ružomberok 2019