Jasné víťazstvo v Petržalke, Parkerová dohrala

jasne-vitazstvo-v-petrzalke-parkerova-dohrala

Jednoznačným spôsobom si v uplynulom kole extraligy basketbalistiek poradil vicemajster MBK Ružomberok s BK Petržalka. Za Dunajom sa v hlavnom meste SR odohrával od začiatku zápas s jasnou prevahou Liptáčok, ktoré už po štyroch minútach viedli 14:3, prvú štvrtinu napokon vyhrali 33:16.

Cesta za očakávaným víťazstvom Ružomberčaniek pokračovala aj naďalej. Druhú štvrtinu zvládli zverenky trénera Juraja Suju 24:12 a do šatní cez polčas tak odchádzali za stavu 58:27. Tretia časť hry priniesla bodové suchoty na domácej, ale aj hosťujúcej strane, Liptáčky ju však vyhrali 16:12. V poslednej štvrtine však MBK znovu preradil na vyšší rýchlostný stupeň a svojho súpera zmietol z palubovky 24:5! Celkové skóre tak vyznelo úplne jednoznačne v prospech tímu spod Čebraťa 97:45.

Z Ružomberčaniek sa strelecky najviac darilo Murphyovej, autorke 24 bodov. Výborne jej sekundovala aj Vesterbergová so 17 a Kmeťová s 15 bodmi. Päť úspešných trojových pokusov si pripísali Liptáčky, tri Petržalčanky. Duel sledovalo 120 divákov.

Ako je známe, ešte v predchádzajúcom zápase v Maďarsku sa Ružomberku zranila jedna z kľúčových hráčok, Američanka Nadia Parkerová. Podľa najnovších prognóz by mala družstvu Juraja Suju chýbať niekoľko mesiacov, možno aj do konca aktuálnej sezóny. Ide o mimoriadne citeľnú stratu. „Dúfali sme, že Nadia má len natrhnutú achillovu šľachu. Žiaľ, tá bola celkom prasknutá. Je už po operácii, v sezóne už s ňou zrejme nemôžeme počítať,“ uviedol Stanislav Onuška, generálny manažér MBK. Dodal, že s nelichotivou situáciou sa v klube zaoberajú, no najbližšie zápasy odohrajú v zostave, ktorá je trénerom k dispozícii.

Ďalší súťažný duel čaká MBK Ružomberok už zajtra, v stredu 16. októbra. Súperom Ruže bude v rámci Stredoeurópskej ligy maďarský PEAC Pécs. V Koniarni sa naše žabky najbližšie predstavia už túto sobotu 19. októbra. Nastúpia proti Spišskej Novej Vsi (17.00 h). Na tento zápas plánuje fanklub Concordia 1906 mohutnú podporu a pozýva všetkých športovo založených Ružomberčanov prísť povzbudiť naše dievčatá.

Extraliga žien: BK Petržalka – MBK Ružomberok 45:97 (16:33, 28:57, 40:73). Petržalka: Slezáriková 13, T. Páleníková 10, Matúšková 5, Polcerová 6, Gaálová 7. (Čápová 4, Gerhátová 0, Horváthová 0, Turzáková 0). Tréner: I. Skočovski. Ružomberok: Murphyová 24, Kmeťová 15, Černáková 12, Stalvantová 11, Rističová 4 (Vesterbergová 17, D. Baburová 9, Kubušová 3, Brezániová 2). Tréner: J. Suja. TH: 16/12 – 19/16. FAULY: 20 – 17, 5 faulov: 36. Gaálová. TCH: 12. domáci tréner, TROJKY: 3 – 5. 120. Ženiš, Kurpaš, Turčin. ŠTVRTINY: 16:33, 12:24, 12:16, 5:24.

© 2013 MBK Ružomberok, autorské práva vyhradené. Použitie fotografií, textu alebo jeho častí je dovolené len s uvedením zdroja: www.mbkruzomberok.sk