Infarktový záver, Ruža otočila zápas v poslednej sekunde!

Dojatý tréner MBK Juraj Suja v prvom rade poprosil Ružomberčanov o vzdanie rešpektu svojmu tímu za to, čo dokázal ziskom Slovenského pohára, a víťazstvom nad posilnenými Košicami dnes.

Do Koniarne prišli Young Angels Košice, ktoré už ani náhodou nie sú len  “young”. Angažovali totiž Američanky Flukerovú a Gossovú, a vrátila sa ich bývalá stálica, Srbka Bojovićová. A hneď to bolo na ich hre vidno. Naopak, Ružomberčanky, ktoré pred týždňom obhájili Slovenský pohár, sa dostali už od polovice úvodnej štvrtiny do značného útlmu, no napriek tomu dokázal duel v samom závere otočiť vo svoj prospech…

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Diváci videli až 21 trojok. Spolu 12 zaznamenali domáce basketbalistky, pričom líderkou bola Mištinová so 6, a Dudášová so 4 trojkami, v drese Košíc dali dve trojky Gossová, Balážová a Bartánusová.

Košíce viedli v zápase takmer 30 minút, Ružomberok len 08:20, aj to na začiatku, napriek tomu obratom v poslednej sekunde úradujúci majster dokázal zvíťaziť, a predĺžiť tak svoju obdivuhodnú sériu bez prehry v extralige.

Už niekoľký zápas po sebe pískala v domácom prostredí nášmu tímu Ružomberčanka Mária Donovalová.

VÝVOJ STRETNUTIA

Zo začiatku podľa očakávania. Vedenie Ruže 17:7, trojky padali našim žabkám ako na bežiacom páse, potom však prišiel zlom a obrat. Košice po prvej štvrtine viedli o bod, v celom zápase takmer 30 minút. Polčas vyhrali o tri body, svoj náškok dokonca natiahli na 15 bodov (60:45), predsa však nevyhrali. Neuveriteľným záverom, kedy hnalo Ružu vpred nielen veľmi slušne zaplnené hľadisko v Koniarni, ale aj početný fanklub Concordia 1906, sa podarilo basketbalistkám MBK siahnuť na dno svojich síl a v poslednej sekunde po faule na Jackovecovú otočiť zápas s konečným výsledkom 73:72.

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “V prvom rade chcem poprosiť všetkých Ružomberčanov, aby prejavili rešpekt tomuto tímu a ešte raz si uvedomili, čo družstvo dosiahlo minulý týždeň víťazstvom v Slovenskom pohári. Zaslúži si obrovský kredit. Je to mladý tím, ktorý dosiahol určitý vrchol pred týždňom. Prišiel logický pád, aj keď sme sa snažili tomu zabrániť. Hráme v počte 6-7 hráčok. Nehrali sme dnes dobre, nebránili sme dobre. Košice dnes vyzerajú inak, majú v tíme silné individuality, sú úplne iný súper. Som hrdý na to, čo dokázali moje baby v druhom polčase, mrzí ma však ten prvý, pretože obrana bola vtedy miestami až komická, doskok takisto. Výsledkom bolo mínus 15 bodov. Zabojovali sme, ukázali sme charakter. Vyhrali sme. Bol to veľmi ťažký zápas. Uvidíme, dokedy vydržíme.”

Zuzana Žirková, trénerka Košíc: “Som šťastná, že sme odohrali takýto zápas. To, že sme prehrali, beriem na seba. Určite sme silnejší ako doteraz. Ešte potrebujeme, aby sa nám chytili štvorky, ale máme ešte pred sebou veľa času. Bojovićová to má ťažké, ale, myslím si, že tréningami, a tým, čo nás čaká, to bude len lepšie.”

MBK Ružomberok – Young Angels Košice 73:72 (23:24, 43:46, 53:62). Mištinová 29, Dudášová 19, Jackovecová 12, Turudićová 6, Stašová 4, Havranová 3 – Flukerová 18, Gossová 14, Bojovićová 11, Bartánusová a Balážová po 8, Machalová a Kozáková po 5, Majorošová 3. Štvrtiny: 23:24, 20:22, 10:16, 20:10. TH: 16/11 – 11/9. Trojky: 12-9. Diváci: 800. Rozhodovali: Fuska, Lamoš, Donovalová. Úspešnosť streľby: 39,7% – 46,6%. Najviac času na palubovke (MBK): Jackovecová 38:31, Dudášová 37:36, Mištinová 37:32, Stašová 28:40, Moravčíková 25:57.