Favorit s očakávaným triumfom

MBK Ružomberok – Rücon Spišská Nová Ves

Zápas medzi Good Angels Košice a MBK Ružomberok nemal ani zďaleka taký náboj ako v minulej sezóne. Liptáčky, ktorých káder tvoria výlučne Slovenky, mohli na východe republiky len prekvapiť, nič iné ako výhra domácich sa v Steel aréne neočakávalo.

Ružomberok vyhrával na začiatku 1:0, no bolo to jeho prvé, a zároveň posledné vedenie v zápase. Domáce zásluhou Zietarovej a jej dvoch úspešných pokusov za tri body otočili na 6:1 a celý duel kontrolovali vývoj skóre vo svoj prospech. Zverenky Juraja Suju sa dotiahli na prijateľných 10 bodov len v druhej štvrtine, kedy korigovali na 21:31.

Prvú štvrtinu vyhrali Košice jasne 21:9, o desať bodov prevýšili Ružomberčanky aj v druhej desaťminútovke, ktorá sa skončila výsledkom 28:18. Do polčasovej prestávky tak išli domáce s náskokom 22 bodov. Aj potom sa zápas vyvíjal v očakávaných dimenziách. Najvýraznejšie sa zverenkám Maroša Kováčika darilo v tretej štvrtine, kedy Liptáčky prestrieľali 23:7. A hoci záverečná časť hry vyznela vyrovnane (18:15), na vysokej prehre MBK to už nič nezmenilo.

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 90:49 (21:9, 49:27, 72:34). Good Angels: Krivačevičová 20, Zietarová a Jonesová po 13, Bär 6, Phillips 4 (Žirková 14, Fikielová 8, Minčíková 6, Bálintová a Kiššová po 3). Tréner: M. Kováčik. Ružomberok: D. Baburová 10, Lázárová 9, Kmeťová 7, Letková a A. Baburová 0 (Sujová 13, Nagyová 8, Remenárová 2). Tréner: J. Suja. TH: 18/28 – 11/14, fauly: 19 – 26, 5 faulov: 32. min. M. Letková, 40. min. E. Kmeťová (obe Ružomberok), technická chyba: 20. min. M. Kováčik (tréner Good Angels) – 32. min. J. Suja (tréner Ružomberka), trojky: 8/15 – 4/22, rozhodcovia: Z. Zubák, J. Kovalčík, P. Karniš, diváci: 928, štvrtiny: 21:9, 28:18, 23:7, 18:15.