Fantastický úspech! Slovensko vyhralo v Čiernej Hore 73:72

Národný tím Slovenska, v ktorého kádri sú aj štyri hráčky Ružomberka (dve súčasné a dve bývalé), dosiahol dnes v Podgorici vynikajúci výsledok v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2019. Parádna pozvánka na stredu 14. februára o 18:00 do Koniarne!

Pred zápasom bol kurz na výhru domácej Čiernej Hory 1.11, na Slovensko až 6.00. Mala to byť podľa bookmakerov jednoznačná záležitosť. Jasným favoritom boli basketbalistky Čiernej Hory, ktoré svoju dominanciu potvrdili v úvodnej štvrtine. Vyhrali ju 29:17, a mali nakročené k víťazstvu. Druhá desaťminútovka však znamenala uragán Sloveniek. Zverenky Petra Kováčika v nej zvíťazili 21:6, a uvrhli tak domáce hráčky do veľkého šoku. Vo zvyšnom vývoji zápasu už väčšinu času vyhrávali Slovenky, a hoci tesne pred koncom upravila Čierna Hora na 72:70, posledné slovo mali Kováčikove zverenky, ktoré trojkou upravili na konečných 73:72!

V kádri národného tímu si zahrali aj súčasné hráčky Ružomberka Mištinová a Kováčiková, ktoré zaznamenali zhodne po štyri body. Najlepšou strelkyňou Slovenska bola naša bývalá hráčka a Ružomberčanka Mária Felixová, autorka 19 bodov. Zahrala si aj Veronika Remenárová, ďalšia Ružomberčanka.

Skvelý výsledok z Podgorice je unikátnou pozvánkou na stredu 14. februára. Vtedy sa v Koniarni od 18:00 uskutoční ďalší zápas kvalifikácie na ME 2019, v ktorom Slovensko privíta Bosnu a Hercegovinu. Lístky na tento zápas za 3 a 2 eurá si môžete v predpredaji kúpiť v Informačnom centre Ružomberok na Bernolákovej 1.

Čierna Hora – Slovensko 72:73 (29:17, 35:38, 52:53). Jovanović 24, Dubljević 19, Johnson 12, Aleksić 10, Mujović 5, Raković 2 – Felixová 19, T. Páleníková 13, Hruščáková 11, Bálintová 10, Oroszová 7, Slamová 5, Kováčiková a Mištinová po 4. Štvrtiny: 29:17, 6:21, 18:15, 19:20. TH: 22/14 – 7/6. Trojky: 10-7. Diváci: 900.

(c) MBK Ružomberok 2018, foto: slovakbasket.sk