Fantastické! Ruža postúpila do osemfinále Europohára!

Ružomberské žabky zdolali dnes večer Pinkk Pécs na jeho palubovke 62:50 a po tomto radostnom výsledku postupujú zo skupiny do osemfinále Európskeho pohára FIBA! Iba výhra totiž zaručovala Liptáčkam priamy postup. Podarilo sa, paráda!

Už v prvej štvrtine sa Ružomberku darilo. Po desiatich minútach svietil na ukazovateli skóre stav 18:13, a hráčky MBK tak urobili prvý zo štyroch potrebných krokov k víťazstvu. Úspešnejšie boli naše žabky aj v druhej štvrtine, nastrieľali o dva body viac ako ich maďarský súper a zvíťazili 14:12. Len tretie dejstvo po prestávke sa skončilo nerozhodne 12:12, no posledná štvrtina sa znovu stala korisťou Ružomberčaniek, ktoré dokonca vyhrali rovnakým skóre ako v prvej časti hry. Suma sumárum – 62:50 a istý postup do osemfinále!

V dobrom svetle sa prezentovala naša nová posila Mandićová. Odohrala najviac zo všetkých – 35 minút, bola autorkou šiestich bodov. Najviac z hráčok MBK si na svoje konto pripísala Murphyová – 15, desať pridala Kmeťová a o jeden menej Baburová.

Ružomberčanky tak napravili to, čo pokazili vo francúzskom Tarbes, kde pred týždňom podľahli miestnemu klubu hladko 35:55, hoci s týmto celkom dokázali v Koniarni vyhrať úplne jednoznačne.

Pinkk Pécs (Maď.) – MBK Ružomberok 50:62 (13:18, 12:14, 12:12, 13:18). Najviac bodov: Ivanyiová 14, Minčíková 8, Adjukovićová 6 – Murphyová 15, Kmeťová 10, Baburová 9.  Rozhodovali: Kučerová (ČR), Csender (Rum.), Ivanović (Srb.). Diváci: 500.