Fantastická Concordia 1906! Fanklub Ruže pochválili obaja tréneri

Piešťany či Ružomberok? Kto v súboji úradujúceho majstra s vicemajstrom bude v Koniarni v predposlednom kole nadstavby zvíťazí? Predpoklady hovorili pomerne jasnou rečou, tešiť by sa mali zverenky Petra Jankoviča.

Návšteva sezóny v ružomberskej hale dávala tušiť šláger basketbalovej Niké extraligy žien. Zrejme málokto z domácich divákov predpokladal, že sa zrodí prekvapujúca výhra Liptáčok…

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Gabriela 20, Andrea 10. České sestry Andělové dali spolu 30 bodov, úspešnejšia za víťazný tím, Andrea pridala desať bodov za Ružomberok.

+ Bravó. Potlesk, uznanie a rešpekt. Concordia 1906 urobila z dnešného zápasu skutočný sviatok, zážitok pre sklamaných domácich divákov. Aj vďaka domácemu fanklubu sa určite dnes do Koniarne oplatilo prísť.

+ Kým Čajkám energia rozhodne nechýbala, a to už od začiatku, Liptáčky nastúpili zakríknuto, bez elánu, slabé v obrane, a nevýrazné v útoku, kde im “nepadli” ani ľahké strely…

VÝVOJ STRETNUTIA

Už po prvej štvrtine bolo v podstate vybavené – 11:29. Piešťany ako úradujúci majster kontrolovali hru, zvyšovali a udržiavali náskok, Ružomberok značne zaostával. Nielen bodovo, ale aj energiou a ako v obrane, tak aj v útoku. Po zmene strán sa Liptáčky mierne chytili, ale len naoko, pretože Piešťany značne ubrali z plynu. Zápas, ktorý bol od počiatočných minút prakticky rozhodnutý, skončil pre MBK, ako to povedal aj tréner Juraj Suja, ešte príliš lichotívým výsledkom. Priam famóznou podporou sa prezentoval približne 100-členný domáci fanklub Concordia 1906, ktorý sa celý duel staral o atmosféru, čo v prvom rade vyzdvihli aj obidvaja tréneri.

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, Ružomberok: “Veľmi ďakujem všetkým divákom, ktorí prišli, hlavne však fanklubu Concordia 1906. Hoci sú vždy výborní, dnes sa vypli k excelentnému výkonu, ktorý som dlho nevidel. Ani sme si nezaslúžili takú podporu od nich. Výsledok je pre nás ešte lichotivý. Rozdiel v kvalite medzi nami v tejto sezóne je naozaj, reálne, na úrovni 20-25 bodov. Nie som spokojný. Zväčša pochválim hráčky, aj keď prehráme, ale dnes nie. Neprišli sme na zápas. Prehrali sme ho v prvej štvrtine. A to ma mrzí najviac, že sme nedopriali úžasným ľuďom, ktorým sa chcem poďakovať, trošku adrenalínu z vyrovnanejšieho zápasu. Akoby sme boli od začiatku zmierení s prehrou, a s tým nie som stotožnený. Mrzí ma to. Piešťany sú tento rok v lige dominantné, vytvorili si komfortný náskok. Verím, že sa budeme zlepšovať, len mi je ľúto, že nám chýbalo srdiečko, boli sme bez energie, chcenia. Neviem prečo.”

Peter Jankovič, Piešťany: “Gratulujem mojim dievčatám. Chcem sa poďakovať fanklubu Concordia 1906 za skutočne úžasnú atmosféru, o ktorú sa dnes postarali. Áno, sme spokojní, vyhrali sme o 20 bodov, celý zápas sme mali pod kontrolou. Som rád, že aj mladé hráčky dostali minutáž, konečne si vyskúšali, aké to je hrať proti agresivite, preto aj tak vyzeral záver zápasu. Na takýchto dueloch, keď robia chyby, sa najviac učia. Mali sme nahraté, relatívne sme si to mohli dovoliť.”

FAKTY

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 59:79 (25:44). Svetlíková 15, A. Andělová 10, Hadačová 9, Buknová 8, Jarošová 6, Havranová a Urbanová po 4, Dovčíková 3 – G. Andělová 20, Martišková 15, Mujovićová 10, Mandićová 10, Jurčeková 9, Moravčíková 7, Jamesová 3, Rusiňáková a Kraislová po 2, Taušová 1. Štvrtiny: 11:29, 14:15, 10:20, 24:15. TH: 15/10 – 26/17. Trojky: 5-6. Diváci: 650. Rozhodovali: Karniš, Fanfarová a Karnay. Úspešnosť streľby: 33% – 46%.