Extraliga: Začíname 1. októbra v Šamoríne

Nová sezóna Niké extraligy žien v basketbale síce ešte neklope na dvere, ale napriek tomu už poznáme, kedy začne, a s kým sa Ružomberok stretne v prvom kole. Zároveň je už jasné, kedy sa nový ročník najvyššej súťaže najneskôr skončí.

Prvý október 2022 je termín, kedy sa odohrajú prvé zápasy Niké extraligy žien v ročníku 2022/23. Len pripomeňme, že aj v tejto sezóne sa predstaví v súťaži osem tímov: BAM Poprad, BK ŠK UMB Banská Bystrica, CBK Košice, MBK Ružomberok, Piešťanské
Čajky, ŠBK Šamorín, Slávia Banská Bystrica (predtým BK ŠKP 0B Banská Bystrica) a Young Angels Košice.

V lige už nebude pôsobiť Slovan Bratislava, ktorý odovzdal svoju licenciu družstvu BK ŠK UMB Banská Bystrica, ktoré malo vypadnúť a takisto víťaz baráže Young Angels Košice U 19, ktorý svoju licenciu posunul na CBK Košice. Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú svoj prvý duel novej sezóny 1. októbra na palubovke ŠBK Šamorín. Prvý domáci duel absolvujú zverenky Juraja Suju až 15. októbra proti Popradu.

Nemení sa hrací systém extraligy. Nadstavba je na programe od 14. januára do 4. marca. Vyraďovacia časť je na pláne od 11. marca, finále a súboje o bronz sa začnú 15. apríla a nového slovenského šampióna spoznáme najneskôr 29. apríla 2023.

(c) MBK Ružomberok 2022