Exhibícia v Koniarni: Ružomberok – Košice 82:37

MBK Ružomberok - Cassovia Košice

Oranžové proti červeným. Bol to niekedy skutočný problém rozoznať, či majú loptu domáce, alebo hostky. Ružomberok však porazil Cassoviu Košice presvedčivo a podľa očakávania.

Ešte pred začiatkom zápasu došlo ku skutočne kurióznej situácii. Keď sa hráčky rozostavili pri stredovom kruhu, bolo evidentné, že obidva tímy majú dresy prakticky identickej farby! Ružomberčanky oranžové, Košičanky slabo červené. Rozhodca stretnutia po porade s delegátom a domácim trénerom (a krátkej prestávke) však napokon predsa len dali pokyn na začatie duelu.

Ostrý štart vyšiel lepšie znovu hostkám, hoci si domáci kouč Juraj Suja želal práve dobrý začiatok. Cassovia vyhrávala 3:0, 5:3, následne aj 10:7 a 12:9. Ružomberčankám sa vôbec nedarila najmä streľba za tri body. Do vedenia 15:12 išli domáce až minútu pred koncom úvodnej štvrtiny. Tú napokon vyhrali o päť bodov.

V 14. minúte viedli Liptáčky už o 11 bodov 25:14, a zdalo sa, že svojho súpera už majú pod kontrolou. A aj keď sa družstva v tejto fáze hry akoby predbiehali v zahadzovaní jasných pozícií, navrch mali Sujove zverenky. Od Východniarok si udržiavali približne desaťbodový odstup. Výborný výkon predvádzala najmä Alexandra Baburová, ktorá do polčasu dala pre MBK 11 bodov.

Vplyvom prakticky rovnakej farby dresov u obidvoch súperov dochádzalo miestami k situáciám, kedy hráčka prihrala súperke. Aj diváci mali často problém rozoznať oba tímy, riešenie hrať v takýchto dresoch naozaj nebolo ideálne. Tretia štvrtina sa hrala v pokojnejšom tempe, Ružomberok si udržoval podstatný náskok, o 20 bodov vyhrávali domáce v 27. minúte – 47:27.

Posledná časť hry sa už len dohrávala, bodový rozdiel bol jednoznačný, a tak išlo už len o výšku skóre. V 32. minúte viedli domáce o 28 bodov a hrali veľmi pohľadný basketbal, ktorý sa musel takmer 400 divákom v Koniarni páčiť. Podľa očakávania aj papierových predpokladov tak Ružomberok bez najmenších problémov zdolal košickú Cassoviu, aj za skandovaného potlesku priaznivcov MBK.

MBK Ružomberok – Cassovia Košice 82:37. (17:12, 37:20, 55:29). Rozhodcovia: Margala, Dula, Turček. Diváci: 350. Štvrtiny: 17:12, 20:8, 18:9, 27:8. Bodovali – Ružomberok: Sujová a Lázárová po 15, A. Baburová a Kmeťová po 14, Hadačová a Letková po 8, Nagyová 6, Remenárová 2. Cassovia: Ivančáková 14, Desiatniková 12, Hurná 6, Jassová 3, Kovácsová 2. Vývoj zápasu: 7:7, 17:12, 27:19, 37:20, 43:27, 55:29, 66:33, 82:37.