Extraliga – Semifinále: Piešťanské čajky – MBK Ružomberok

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
21. marca 2018 18:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Tou správnou nohou vykročili naše žabky do semifinálovej série. Po dnešnom dni môžeme povedať, že Ružomberok vyhráva nad Piešťanmi 1:0.

Začiatok vyšiel zverenkám Martina Pospíšila, ktoré prvú štvrtinu vyhrali o sedem bodov. Druhá desaťminútovka sa však stala jednoznačnou korisťou Ružomberka, krotý svojho súpera prestrieľal impozantným skóre 22:7. Druhý polčas zápasu bol vyrovnanejší, no lepšiu mušku mali Liptáčky. Zverenky Juraja Suju si najmä v záverečnej štvrtine vytvorili náskok, ktorý už do konca zápasu nepustili z rúk, a napokon zaslúžene triumfovali o osem bodov 70:62.

Semifinálová séria sa hrá na tri víťazné zápasy. Druhý duel je na programe v sobotu 24. marca o 17:00 v ružomberskej Koniarni, tretie stretnutie sa odohrá v stredu 28. marca v Diplomat aréne. Prípadný štvrtý zápas bude znovu hostiť naša športová hala v sobotu 31. marca od piatej podvečer.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 62:70 (23:16, 30:38, 46:52) – na zápasy 0:1. T. Páleníková 18, Smithová 12, Zohnová 6, Slamová 5, Jakubcová a Kašpárková 4, Mikulášiková 2 – Ellenbergová 18, Mištinová 12, Walkerová a Kováčiková po 11, Bozókiová 7, Janoščíková 5, Campbellová 4, Jackovecová 2. Štvrtiny: 23:16, 7:22, 16:14, 16:18. TH: 15/9 – 13/10. Trojky: 3-8. Diváci: 800. Úspešnosť streľby: 38% – 41%.