Extraliga – Semifinále: Piešťanské čajky – MBK Ružomberok

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
28. marca 2018 18:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Vážení priatelia ružomberského basketbalu, máme pre vás radostnú správu. Našim žabkám sa podarilo postúpiť do extraligového finále, Piešťanské Čajky zdolali jednoznačne 3:0 na zápasy. Prvý domáci duel s Košicami je na programe v Koniarni v nedeľu 8. apríla o 17:00.

Fantastický tretí semifinálový zápas odohrali v Diplomat aréne zverenky Juraja Suju. Podporované desiatkami priaznivcov z ružomberského fanklubu Concordia 1906 sa pustili do Piešťan vo veľkom štýle a už prvú štvrtinu vyhrali o deväť bodov 26:17. V dominancii pokračovali aj naďalej, ďalšia desaťminútovka sa tiež niesla v ich znamení, a náskok bol po polčase deväťbodový. Výrazným pomerom pre Ružomberok sa skončila aj tretia štvrtina, Ruža ju vyhrala 18:9. V tom momente znelo v piešťanskej hale “SCP”, “Ružomberok” a “Ruža, do toho”, a aj domácim priaznivcom bolo jasné, že do finále túto sezónu nepostúpia. Prvotriedny výkon, korunovaný presvedčivým víťazstvom o 25 bodov, zavŕšili Ružomberčanky v záverečnej štvrtine, a po výhre 73:48 postúpili do finále extraligy. Prvý duel s Good Angels Košice je na programe budúcu stredu 4. apríla, séria, hraná rovnako na 3 víťazné zápasy pokračuje potom v Koniarni v nedeľu 8. apríla o 17:00. Bude to obrovský sviatok pre všetkých športovo naladených Ružomberčanov. Za všetky prekvapenia, ktoré MBK pre fanúšikov chystá, spomenieme zatiaľ jedno – po rokoch bude k dispozícii štvrtá tribúna za severným košom. Tým sa kapacita Koniarne zvýši na magických a na Slovensku nedostihnuteľných takmer 4000 divákov.

Veríme, že budúcu nedeľu bude naša športová hala praskať vo švíkoch!

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 48:73 (17:26, 28:39, 36:58) – na zápasy 0:3, do finále postúpil Ružomberok! T. Páleníková 12, Dudášová 7, Slamová a Podrugová po 6, Zohnová 5 – Walkerová 18, Janoščíková 14, Kováčiková 12, Ellenbergová a Bozókiová po 11. Štvrtiny: 17:26, 11:13, 8:19, 12:15. TH: 13/9 – 14/11. Trojky: 1-6. Diváci: 900. Úspešnosť streľby: 38% – 46%.