Extraliga – Semifinále: MBK Ružomberok – Piešťanské čajky

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
24. marca 2018 17:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Bol to zápas ako remeň! Vo fantastickej atmosfére zaplnenej Koniarne nastúpili hráčky MBK Ružomberok na druhé semifinále proti Piešťanským Čajkám…

Zverenky Juraja Suju sa dlhšie rozbiehali, kým našli správne tempo a účinný spôsob, ako hrať na silne motivované Piešťany. V prvom polčase sa to Ruži nepodarilo, prehrala prvú aj druhú štvrtinu, aj keď len tesne o 5 a 3 body. Po zmene strán však prišla toľko očakávaná odpoveď na agresívnu hru Čajok v podaní domáceho kolektívu. Liptáčkam dokonale vyšla tretia štvrtiny, svoje súperky v nej zmetli z palubovky po výsledku 19:4, a pred poslednou desaťminútovkou v burácajúcej Koniarni vyhrávali 47:39.

Celý zápas sa niesol v znamení príkladného povzbudzovania domáceho fanklubu Concordia 1906, svoje zastúpenie mal aj menší rodinný fanklub Čajok, ktorý však rozhodne prispel k prvotriednej atmosfére. V nej si napokon po nervóznom závere doputovali po druhé semifinálové víťazstvo Ružomberčanky, ktoré zdolali Piešťany štvrtýkrát za sebou, a od účasti vo finále ich tak delí jediný krok. Prvú šancu premeniť postupový mečbal budú mať naše žabky v stredu 28. marca v Diplomat aréne (18:00), kde sa ich chystá prísť povzbudiť plný autobus fanúšikov MBK.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 64:61 (11:15, 28:35, 47:39) – na zápasy 2:0. Kováčiková 16, Campbellová 15, Walkerová 12, Ellenbergová 7, Janoščíková a Buttsová po 4, Mištinová, Stašová a Jackovecová po 2 – T. Páleníková 18, Zohnová 12, Podrugová 11, Bartáková 9, Smithová 7, Jakubcová a Slamová po 2. Štvrtiny: 11:15, 17:20, 19:4, 17:22. TH: 17/10 – 27/22. Trojky: 4-3. Diváci: 1500. Úspešnosť streľby: 43% – 32%.