Extraliga: Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok

Dátum Čas Súťaž Sezóna
27. januára 2018 17:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Aj bez zranených Janoščíkovej a Bartánusovej, odídenej Brownovej, ale s dvomi americkými posilami (Walkerová, Ellenbergová), ktoré dali spolu 50 bodov, dokázali Liptáčky triumfovať v piešťanskej Diplomat aréne.

Boli to nervy! So zaslúžene šťastným koncom pre Sujovu družinu, ktorá po predĺžení zdolala domáce Piešťanské Čajky 84:82, a zvýšila tak svoje šance na druhé miesto pred play-off. Doteraz boli tieto úvahy len v teoretickej rovine, reálne kontúry však budú naberať každou ďalšou výhrou so silnejšími protivníkmi.

Ružomberku vyšiel v Piešťanoch vstup do zápasu. Po prvej štvrtine, kedy Čajky akoby nevedeli, čo sa vlastne deje, už prehrávali o 14 bodov (11:25). Do polčasu sa im síce podarilo tento stav jemne korigovať, druhú desaťminútovku vyhrali 17:13, no do šatní na prestávku odchádzali s mankom 10 bodov. Aj z pohľadu Ruže často nevydarená tretia štvrtina skončila pre MBK veľmi dobre. Liptáčkam sa v nej podarilo zvýšiť vedenie a zakončiť ju s výsledkom 59:47. Záverečná časť hry však vyšla lepšie Čajkám. Vyhrali ju 22:10, a hoci mohli v závere Ružomberčanky definitívne strhnúť víťazstvo na svoju stranu, stalo sa tak až v predĺžení. V riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne – 69:69.

Nadstavený čas sa blížil ku svojmu koncu, keď necelú polminútku pred jeho vypršaním vyrovnala na 82:82 kapitánka Bozókiová. Deväť sekúnd pred koncom predĺženia zobrala domácej hráčke loptu Ellenbergová, a sekundu pred koncom faulovala Slamová našu americkú posilu. Aaryn sa z obidvoch trestných hodov ani raz nepomýlila, a tak si Ružomberok odniesol z Piešťan vydreté víťazstvo 84:82 po predĺžení.

Niekoľko zaujímavostí zo zápasu. Naše dve americké posily Walkerová a Ellenbergová zaznamenali spolu 50 bodov (27 a 23). Obidve družstvá dosiahli v stretnutí identickú úspešnosť streľby na úrovni 46%. A do tretice – Kováčiková, Walkerová a Ellenbergová odohrali takmer celých 40 minút, a prakticky vôbec neschádzali z palubovky.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Sme šťastní! Všetci v klube, a aj naši skutoční fanúšikovia, sme si už takéto víťazstvo – a ešte k tomu vonku – zaslúžili. V prvom polčase sme výborne bránili aj útočili, v druhom sme však povolili v defenzíve. Bolo cítiť, že hráme v úzkej rotácii, keď nám chýba Janoščíková a Brownová. Áno, bolo to veľmi náročné, ale, zvládli sme to.”

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 82:84 – po predĺžení (11:25, 28:38, 47:59 – 69:69). Slamová a Zohnová po 15, Smithová 12, T. Páleníková 11, Podrugová 10, Mikulášiková 7 – Walkerová 27 (!), Ellenbergová 23, Bozókiová a Kováčiková po 9, Jackovecová 7, Mištinová 5, Campbellová 4. Štvrtiny: 11:25, 17:13, 19:21, 22:10 – 13:15. TH: 20/16 – 22/16. Trojky: 4-8. Diváci: 550. Úspešnosť streľby: 46% – 46%. Najviac času na palubovke (MBK): Kováčiková 39:55, Walkerová 39:49, Ellenbergová 39:26, Jackovecová 31:57, Bozókiová 29:06.