Extraliga: MBK Ružomberok – Good Angels Košice

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
7. októbra 2017 17:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Šláger tretieho kola extraligy sa hral v sobotu 7. októbra v ružomberskej Koniarni, kde domáce hráčky MBK privítali úradujúceho majstra Good Angels Košice.

Fantastická atmosféra vládla v Ružomberku, kde sa na basketbal prišlo pozrieť 1300 divákov, vrátane domáceho fanklubu Concordia 1906, ktorý vytváral spolu s obecenstvom mimoriadne prajné prostredie predovšetkým hráčkam MBK. Úvod bol vzácne vyrovnaný, obidve družstvá sa vo vedení striedali. Ani jedno sa však od súpera nedokázalo odpútať, a tak bolo po desiatich minútach vyrovnané 15:15. Druhá štvrtina sa však viac vydarila zverenkám Petra Jankoviča. Zásluhu na tom majú aj body Žirkovej či podkošová asertivita Jurčenkovej. A tak išli na polčasovú prestávku spokojnejšie Košičanky za stavu 33:26 v ich prospech.

Druhé dejstvo síce začali lepšie hosťujúce hráčky, no Ruža im nedovolila bodovo sa príliš vzdialiť. Túto pasáž hry poznačilo viacero nepresností a pokazených výhodných pozícií na streľbu z obidvoch strán. Aj preto padlo tretej štvrtine spolu len 22 bodov, odstup 46:35 si však Good Angels udržiavali. Záverečná desaťminútovka začala znovu lepšie pre Východniarky, ktoré sedem minút pred koncom vyhrávali o 15 bodov (52:37). Päť a pol minúty pred klaksónom viedli Košice už o 17 bodov (56:39). Napriek snahe Ružomberka si ho už ustrážili, aj keď domáce ešte rozdiel znížili, a tak prvý pokus na zdolanie Košíc domácej Ruži nevyšiel.

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 52:61 (15:15, 26:33, 35:46). Kováčiková, Diawakanová, Jackovecová a Bozókiová po 8, Janoščíková 7, Mištinová 5, Moravčíková 4, Bartánusová 2 – Žirková a Stehlíková po 11, Petersová, Morrisová a M. Páleníková po 8, Jurčenková 6, šarauskaitéová 5, Bálintová a Theinerová po 2. Štvrtiny: 15:15, 11:18, 9:13, 17:15. Trojky: 2-1. TH: 16/14 – 22-12. Diváci: 1300.