Extraliga: MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 B. Bystrica

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
25. novembra 2017 17:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Súboj Ružomberka s Banskou Bystricou mal jasného favorita v podobe domácich hráčok. Tie cez týždeň takmer uspeli v Mersine, a proti svojmu extraligovému súperovi nastúpili so zdravým sebavedomím.

Začiatok bol však vyrovnaný. Ruža sa však rýchlo spamätala a ešte v prvej štvrtine prebrala opraty zápasu do svojich rúk. Keď na scénu prišla hrdinka duelu Brownová, za dve minúty pobytu na palubovke nazbierala desať bodov. Po prvej štvrtiny bolo vymaľované – 29:9. V 17. minúte sa vedenie MBK natiahlo na 30 bodov (41:11), a Bystričanky boli zrelé na uterák. Úradovala najmä Brownová, ale aj neuveriteľne presná muška Ružomberka spoza trojkového oblúka – domáce nastrieľali celkovo fantastických 16 trojok, čo je spolu 48 bodov!

Po zmene strán “pumy” čiastočne zbrzdili obrovský rozlet Liptáčok, keď zmenili obranu, a tak v tretej desaťminútovke nastrieľala Ruža len 15 bodov. Záverečná časť hry však znovu bola uragánom domácich hráčok, ktoré znovu prišiel podporiť aj početný fanklub Concordia 1906. Zverenky Juraja Suju boli v posledných sekundách blízko stovke, ale Bystrica napokon odolala, a tak sa zrodila výhra Ružomberka o 61 bodov.

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 97:36 (29:9, 58:20, 73:28). Brownová 26, Jackovecová 15, Kováčiková 14, Mištinová 13, Bartánusová 11, Campbellová 5, Bozókiová a Moravčíková po 4, Janoščíková 3 – Van Dalenová, Ozdincová, Lukačíková po 6, Kozáková 5, Jelenčíková 4, Števulová a Matejčíková po 2. Štvrtiny: 29:9, 29:11, 15:8, 24:8. TH: 11/7 – 13/9. Trojky: 16 (!) – 3. Diváci: 350. Úspešnosť streľby 56% – 24%. Čas na palubovke: Bozókiová 26:21, Bartánusová 25:44, Kováčiková 24:54, Campbellová 22:15, Jackovecová 20:37.