Extraliga: Good Angels Košice – MBK Ružomberok

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
3. marca 2018 18:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Predposledným súperom basketbalistiek MBK Ružomberok v nadstavbovej časti extraligy boli Good Angels Košice. Do metropoly východu vycestovali aj priaznivci liptovského fanklubu Concordia 1906.

Úvod zápasu patril Košičankám. Vybudovali si slušný náskok a prvú štvrtinu vyhrali 20:9. Ďalšia desaťminútovka však vyšla o čosi lepšie Ružomberku, ktorý ju ovládol v pomere 23:19, a tak po polčase prehrávali zverenky Juraja Suju o sedem bodov (32:39). Skúsené domáce basketbalistky zvýšili náskok v tretej štvrtine o osem bodov, a v záverečnej štvrtine, ktorú vyhrali o päť bodov, bez problémov kontrolovali vývoj zápasu, ktorý sa napokon stal ich korisťou po výsledku 81:61.

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 81:61 (20:9, 39:32, 62:47). Jurčenková 23, Žirková 20, Morrisová 15, Petersová 12 – Walkerová 18, Ellenbergová 17, Mištinová a Kováčiková po 6, Campbellová a Bozókiová po 5, Jackovecová 3, Stašová 1. Štvrtiny: 20:9, 19:23, 23:15, 19:14. TH: 11/9 – 15/9. Trojky: 8-8. Diváci: 500. Úspešnosť streľby: 47% – 44%.