Extraliga: BKM Junior UKF Nitra – MBK Ružomberok

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
9. decembra 2017 17:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Netradičný hrací čas o ôsmej večer. Ružomberčanky nastúpili v Nitre na duel extraligy neskoro, zápas sa skončil pred 22:00.

Generálkou na náročný zápas proti Piešťanským Čajkám (16.12. v Koniarni) bolo pre Ružomberok stretnutie v Nitre. Nič iné ako jednoznačné víťazstvo si tím Juraja Suju nepripúšťal. Predpoklady sa naplnili, Liptáčky od úvodu až po samotný záver zvierali domáce, nedali im dýchať, a zaslúžene vyhrali o 48 bodov. V podstate o všetkom rozhodol už jasný úvod zápasu, po desiatich minútach bol stav 27:11 pre MBK, aj druhú štvrtinu vyhrali Ružomberčanky vysoko 19:6, a tak už po polčase vyhrávali takmer o 30 bodov.

Strelecký koncert Ruže pokračoval aj po zmene strán, tréner Suja dal priestor aj hráčkam z lavičky ako Belušovej či A. Moravčíkovej. Za všetko hovorí úspešnosť streľby, kým domáce trafili len každý štvrtý pokus, Ružomberok premenil viac ako polovicu (55%). Francúzka Diawakanová mala svoj deň, Nitre nastrieľala až 21 bodov a výrazne sa tak pričinila o bezproblémové víťazstvo 87:39.

BK Junior UKF Nitra – MBK Ružomberok 39:87 (11:27, 17:46, 32:71). Martišková 13, Horvátová 12 – Diawakanová 21, Janoščíková 17, Campbellová a Mištinová po 13, Brownová 10, Jackovecová 7. Štvrtiny: 11:27, 6:19, 16:25, 6:16. TH: 12/10 – 23/14. Trojky: 3-3. Diváci: 180. Úspešnosť streľby: 25% – 55%.