Dom športu domácim neprial, víťazom Ružomberok

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
4. novembra 2017 19:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Nebolo to také jednoznačné, ako sa zdalo pred zápasom. Ružomberčanky mali potvrdiť v Bratislave úlohu jasného favorita, v nohách však mali náročný duel v Krasnojarsku spred troch dní a 6000-kilometrovú cestu domov.

Očakávania však naplnili, prekvapenie na úkor MBK sa nekonalo, a zverenky Juraja Suju si z hlavného mesta odvážajú povinné víťazstvo. Nerodilo sa ľahko, a nie je také výrazne, akoby možno niekto čakal, ale aj konečná prevaha o 21 bodov a ďalšie body do extraligovej tabuľky tešia.

Žiadny strelecký koncert Ružomberka sa síce nekonal, no úvodnú desaťminútovku vyhrali zverenky Juraja Suju o sedem bodov 19:12. Dominovali aj v druhej časti hry, a po polčase viedli o 14 bodov. Slabšie chvíľky si však, už tradične, vybrali Liptáčky v tretej štvrtine, ktorú napokon prehrali 6:11. Posledná desaťminútovka sa však stala ich jasnou korisťou, a tak po jej výsledku 23:11 v prospech MBK sa v Dome športu v Bratislave zrodilo víťazstvo Ružomberka 65:44.

BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 44:65 (12:19, 22:36, 33:42). Talajková 12, Tarkovičová a Oštadálová po 8, Dulová 7 – Campbellová a Jackovecová po 11, Kováčková a Janoščíková po 8, Diawakanová a Mištinová po 7. Štvrtiny: 12:19, 10:17, 11:6, 11:23. TH: 20/14 – 17/12. Trojky: 4-7. Diváci: 100.