Európska premiéra už v stredu, hostíme belgické Liège

Úvodný zápas Európskeho pohára FIBA v aktuálnom ročníku odohrajú basketbalistky MBK Ružomberok už túto stredu 13. októbra v Koniarni proti víťazovi kvalifikačného dvojzápasu našej skupiny – belgickému tímu Liège Panthers.

Doteraz má úradujúci majster z Ružomberka stopercentnú bilanciu v extralige. Odohral štyri zápasy, pripísal si na svoje konto štyri výhry. S plným bodovým ziskom v Banskej Bystrici (dvakrát, UMB aj ŠKP) sa viacmenej počítalo, rovnako aj v výhrou v Bratislave nad Slovanom. Tieto papierové predpoklady Ruža naplnila. Po dramatickom vývoji zvládol tím Juraja Suju aj duel v sobotu proti Košiciam, ktorý napokon vyhral o desať bodov 73:63.

V stredu 13. októbra čaká Liptáčky domáca premiéra v Európskom pohári FIBA. Nastúpia proti belgickému tímu Liège Panthers. Ide o družstvo, ktoré doposiaľ v domácej lige všetky tri zápasy vyhralo. Naposledy minulý týždeň triumfovalo nad Laarne 72:58. V neúplnej tabuľke súťaže mu patrí spomedzi 11. tímov šieste miesto, len kvôli nižšiemu počtu odohratých zápasov.

200-tisícové belgické mesto vyšle svoj basketbalový tím číslo jedna do Ružomberka s cieľom zahájiť účinkovanie v EP FIBA víťazne, to však bude aj prioritou MBK. Okrem dlhodobejšie zranenej Motleyovej bude mať Juraj Suja k dispozícii kompletný tím. Duel sa začína v tradičnom čase o 17:00, vstupné je 3 eurá (základné), zľavnený vstup stojí 1,50 eur. Podmienky pre vstup divákov si prečítajte v nasledujúcich riadkoch.

Vstup divákov na zápas bude umožnený v režime “OTP” (teda očkovaní – testovaní – po ochorení Covid-19). Je teda potrebné, ak chcete prísť na toto stretnutie, napísať vopred e-mail na adresu info@mbkruzomberok.sk a nahlásiť sa na zápas najneskôr do utorka 12.10. do 12:00. V správe treba uviesť meno, priezvisko a telefónne číslo. Bude možné hlásiť sa aj na mieste (v pokladni pred zápasom), no je v tomto prípade potrebné počítať so zdržaním, ako aj s tým, že sa prípadným záujemcom nemusí ujsť miesto. Pripomíname, že nahlásiť sa musia aj tí, ktorí majú vstup zadarmo, resp. vlastníci permanentných vstupeniek. Ešte uvádzame, že vstupné na zápas sú 3 eurá.

(c) MBK Ružomberok 2021