Eurocup: Štvrtý zápas, tretia výhra

Ružomberčanky dnes nastúpili v Belgicku proti tímu Liège Panthers. V domácom stretnutí s týmto súperom takmer celý zápas prehrávali, napokon ho však dokázali v dramatickom závere poraziť a vyhrali 72:69.

Odveta však bola o niečom celkom inom. Ružomberok predviedol výkon, hodný Európskeho pohára, a viedol prakticky počas celého zápasu. Vyhral všetky štvrtiny, súperkám nastrieľal nevídaný počet 10 trojok (Liège dalo len tri), premenil 20 z 22 trestných hodov.

Prakticky rozhodnuté o osude zápasu bolo už po polčase, kedy Ruža vyhrávala o 16 bodov. Ani potom však zverenky Juraja Suju nepoľavili, a postupne svoj náskok navyšovali. Zabrali dokonca aj v záverečnej štvrtine, aby konečný bodový rozdiel natiahli na číslo 25.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Veľmi sa tešíme z ďalšieho víťazstva! Hrali sme dobre, premenili sme 10 trojkových pokusov, ovládli sme doskok, dali sme 20 z 22 trestných hodov. S týmito parametrami bol výkon vyvážený. Musím povedať, že som naozaj spokojný.”

Liège Panthers (Bel.) – MBK Ružomberok 55:80 (11:20, 25:41, 37:58). Rotbergová 19, Maesová 8, Leblonová, Franquinová a Brewerová po 6 – Praženicová 20 (4 trojky), Burová 16, Graysová 15 (3 trojky), Stašová 14, Turudićová 12, Buknová 2, Havranová 1. Štvrtiny: 11:20, 14:21, 12:17, 18:22. TH: 9/8 – 22/20. Trojky: 3-10. Diváci: 300. Úspešnosť streľby: 38% – 44%.