EP FIBA: Ružomberok postupuje ďalej z druhého miesta

Konečná bilancia basketbalistiek MBK v základnej H-skupine Európskeho pohára FIBA je 3 víťazstvá a 3 prehry. Do ďalších bojov postúpili napriek tesnej prehre na pôde slovinského majstra ŽKK Cinkarna Celje.

Zverenky Juraja Suju síce prehrali v záverečnom zápase skupiny na pôde slovinského majstra Celje 67:70, no aj tento výsledok im stačil na obsadenie druhého postupového miesta, keďže pri rovnosti bodov s Nymburkom rozhodla v prospech Ruže lepšia vzájomná bilancia. V Česku síce MBK prehral o bod, no doma triumfoval o osem. Pre úplnosť uvádzame, že Nymburk dnes vysoko prehral so Szekszárdom 49:72.

V Celje sa Ružomberčankám od úvodu vôbec nedarilo. Domáce hráčky, posilnené oproti minulému zápasu v Ružomberku o Američanku Bessardovú (ktorá bola ústrednou postavou Cinkarny), viedli od začiatku. Postupne sa ich náskok zvyšoval, po polčase bol už 20-bodový (50:30). Zlepšenou hrou a mohutným záverečným finišom, ktorý však prišiel príliš neskoro, Ruža síce takmer zmazala bodové manko, no na víťazstvo to napokon nestačilo, a tak sa zápas skončil z pohľadu Liptáčok trojbodovou prehrou.

ŽKK Cinkarna Celje (Slovin.) – MBK Ružomberok 70:67 (23:18, 50:30, 64:48). Bessardová 16, Whiteová 11, Ocvirková a Radovićová po 10 – Ellenbergová 19, Šiksniutéová 15, Jackovecová 13, Jefferyová a Janoščíková po 7, Mištinová 4, Ivančáková 2. Štvrtiny:  23:18, 27:12, 14:18, 6:19. TH: 21/16 – 15/13. Trojky: 6-4. Diváci: 150. Úspešnosť streľby: 38.1% – 41.0%.