EP FIBA: Maďarský Szekszárd príde do Koniarne aj s fanúšikmi

Ružomberčanky čaká domáca premiéra v tohtosezónnej edícii Európskeho pohára FIBA. Vo štvrtok 1. novembra od 17:00 si v športovej hale Koniareň zmerajú sily s maďarským družstvom KSC Szekszárd.

Náš zajtrajší súper je bezpochyby najväčším favoritom celej skupiny. V kvalifikácii o postup do Euroligy len tesne nestačil na francúzsky Lillé Metropole, pričom doma s týmto tímom vyhral, v krajine galského kohúta však ťahal za kratší koniec povrazu. V prvom stretnutí EP FIBA si Székszárd jasne a hladko poradil so slovinským Celje 90:56, Ružomberčanky v Nymburku najtesnejším výsledkom prehrali s Češkami 70:71.

Do zajtrajšieho zápasu, ktorý sa v Koniarni začína o 17:00, určite zo zdravotných dôvodov nezasiahnu dve hráčky MBK. Janoščíkovej chýbajú k doliečeniu zranenia 2-3 týždne, Kelčíkovej o čosi viac. Ostatné basketbalistky Ruže sú však plne k dispozícii trénerskému tandemu Suja-Porubčan. Maďarské družstvo KSC Szekszárd príde do Ružomberka aj s ohlasovanou početnou skupinou fanúšikov. Zahanbiť sa však určite nebude chcieť ani domáci fanklub Concordia 1906, ktorý sa na duel poctivo pripravuje, a je odhodlaný hlasivkami maximálne podporiť Ružomberčanky na palubovke.

(c) MBK Ružomberok 2018