EP FIBA: Cestujeme do Bieloruska, Turecka a Ruska

Tretíkrát po sebe bola basketbalistkám MBK Ružomberok vylosovaná náročná skupina. A tretíkrát po sebe je v nej aj ruský Enisey Krasnoyarsk.

Dnes boli vylosované základné štvorčlenné skupiny Európskeho pohára FIBA (Eurocup). Ružomberok sa ocitol v D-skupine, spoločne s ruským Enisey Krasnoyarsk, bieloruským Tsmoki Minsk a tureckým veľkoklubom Hatay Büyükşehir Belediyespor. „Tento tím zodpovedá kvalitou euroligovým družstvám. Krasnojarsk ako taký netreba špeciálne predstavovať, aj naši priaznivci ho veľmi dobre poznajú z uplynulých dvoch ročníkov Európskeho pohára. Tsmoki Minsk je ambiciózny klub, ktorý bude mať na európskej ženskej basketbalovej scéne čoraz vyššie ambície,“ reagoval bezprostredne po žrebe manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

Dodal, že žreb nebol k nám príliš naklonený, a to nielen po športovej, ale aj logistickej stránke. „V každom prípade sa majú naši fanúšikovia na čo tešiť, prídu k nám veľmi kvalitné a atraktívne tímy.“ Púť Eurocupom začne Ruža 16. októbra v Krasnojarsku, potom 23. októbra privíta doma turecký Hatay BB, 31. október bude patriť duelu v Minsku. Šiesteho novembra čaká MBK stretnutie doma s Krasnojarskom, 28. novembra v Turecku a základnú skupinu zavŕši Ružomberok v Koniarni 4. decembra proti Minsku. „Všetky domáce zápasy sa odohrajú v tradičnom čase o 17:00,“ avizuje R. Popelka.

Vzdialenosť súperov MBK od Ružomberka: MINSK (BLR, 940 km), HATAY BB (TUR, 2500 km), KRASNOJARSK (RUS, 5700 km)

Program zápasov Ruže v EP FIBA (základná skupina, 2019/2020): 16.10. Krasnojarsk – MBK, 23.10. MBK – Hatay BB, 31.10. Minsk – MBK, 6.11. MBK – Krasnojarsk, 28.11. Hatay BB – MBK, 4.12. MBK – Minsk (všetky domáce zápasy o 17:00).

(c) MBK Ružomberok 2019