Dva zápasy, dve výhry. Domáca príprava začala úspešne

Dva prípravné zápasy odohrali cez víkend basketbalistky MBK Ružomberok. Ich súperom bol maďarský tím BKG Prima Natura Szigetszentmiklós. Zverenky trénerskej dvojice Suja-Porubčan boli úspešné, zvíťazili v obidvoch stretnutiach. Ešte odohrajú podobný dvojzápas proti KP Brno (23.9. o 18:30 a 24.9. o 10:00 v Koniarni) a domáca súťažná premiéra v novej sezóne ich čaká už v sobotu 1. októbra o 17:00 proti ŠBK Šamorín.

Prvý duel mali Ružomberčanky od začiatku do konca vo svojej réžii, aj keď súper nepríjemne hrýzol po celý čas. “Aj keď išlo o prípravný zápas, som spokojný, aj keď percento streľby nebolo dobré. Je ťažké však mať presnú mušku, keď prakticky nemáme vysoké hráčky a musíme behať aj v obrane a ísť do hlbokej výpomoci,” zhodnotil tréner MBK Juraj Suja. Dodal, že jeho zverenky nechali na palubovke naozaj všetko.

Liptáčky neťahali za kratší koniec povrazu ani v druhom stretnutí. Odveta v sobotu dopoludnia bola však iného razenia. Ruža prehrala prvú aj druhú štvrtinu a po polčase tak zaostávala až o desať bodov. Potom však udrela v plnej sile, vyhrala tretiu desaťminútovku 20:7 a urobila rozhodujúci krok k výhre 63:60. Lodivod úradujúceho vicemajstra pripomenul, že hráčky MBK sa nevzdali, ani keď prehrávali o 12 bodov. “Zmenou obrany a rýchlymi bodmi sme sa vrátili do duelu. Aj dnes moje baby išli na maximum,” pochválil svoje zverenky.

Ružomberčanky ešte odohrajú dva domáce prípravné zápasy najbližší víkend. V piatok 23. septembra sa o 18:30 stretnú v Koniarni s účastníkom Eurocupu KP Brno. Odveta s rovnakým súperom bude na programe v sobotu 24. septembra o 10:00. Na obe stretnutia sa vstupné neplatí, diváci budú srdečne vítaní.

V začiatku Niké extraligy žien došlo k zmene. Ružomberok odohrá pôvodne plánovaný prvý duel 1. októbra nie v Šamoríne, ale na domácej palubovke. Premiéru v Koniarni teda absolvujú hráčky MBK namiesto 15.10. (s Popradom) už prvý októbrový deň o 17:00 proti ŠBK Šamorín.

PRVÝ ZÁPAS: MBK Ružomberok – BKG Prima Szigetszentmiklós (Maď.) 55:44 (30:26). Buknová a Urbanová po 12, Štefančová 9, Andělová 8. Štvrtiny: 18:15, 12:11, 11:11, 14:7. DRUHÝ ZÁPAS: MBK Ružomberok – BKG Prima Szigetszentmiklós 63:60 (27:37). Jarošová 23, Buknová 20, Urbanová 8, Dovčíková 6, Uramová 4. Štvrtiny: 19:20, 8:17, 20:7, 16:16.