Družstvo MBK posilnila rozohrávačka zo Slovinska

Pôvabná 29-ročná Slovinka Katarina Ristić sa stala ďalšou posilou basketbalovej Ruže. Hráčka je zároveň členkou reprezentácie svojej krajiny. „Je to skúsená rozohrávačka,“ povedal o nej generálny manažér MBK Ružomberok Stanislav Onuška. Dodal, že je vysoká 174 cm.

Pôsobila už vo viacerých tímoch Európy, hrávala napríklad v Turecku, Grécku, Maďarsku a Taliansku. „V predchádzajúcej sezóne obliekala dres tureckého celku Botas Adana, potom zbierala body vo švédskom družstve BBK Viking Solna,“ uviedol na margo Slovinky generálny manažér klubu z Poľnej ulice.

Družstvo MBK posilnila kráska zo Slovinska

Nová hráčka Ružomberka sa na príchod pod Čebrať teší. „Počula som o Ružomberku veľa, najmä o skvelých fanúšikoch, ktorí podporujú družstvo za každých okolností.“ Podľa informácií z vedenia klubu sa však ani príchodom Katarini Ristić ešte zoznam posíl v MBK neuzavrel. V štádiu rokovania je napríklad predĺženie zmluvy s Nadiou Parkerovou, ktorú poznajú priaznivci basketbalu pod Čebraťom z minulej sezóny.

Na margo noviniek ešte jedna správa. V piatok 5. júla bude v nemeckom Mníchove slávnostné žrebovanie európskych basketbalových pohárových súťaží. Ružomberok sa znovu prihlásil do Fiba Cupu, čo potvrdil aj prezident klubu Stanislav Bella. „Celkovo by malo štartovať v tejto súťaži aspoň 32 družstiev. Veľmi by som si prial atraktívnych, ale zároveň zdolateľných súperov,“ vyslovil svoje želanie. V rámci žrebovania bude Ružomberok patriť k nasadeným družstvám, aj preto nie je pravdepodobné, že v prvej fáze narazíme na nepríjemné ruské celky. Účastnícky vklad Ružomberka do Európskeho pohára FIBA je viac ako 20 tisíc eur.

© 2013 MBK Ružomberok, autorské práva vyhradené. Použitie fotografií, textu alebo jeho častí je dovolené len s uvedením zdroja: www.mbkruzomberok.sk