Druhé striebro pre našu mládež

V dňoch 20.5. – 22.5.2022 naše mladé ženy hrajúce v kategórii U23 zúčastnili finálového turnaja v kategórii mladých žien v Košiciach a vybojovali krásne druhé miesto. 

Minulý víkend 10. – 12.6. 2022 sa v ŠH Koniareň uskutočnil Finálový turnaj M-SR v kategórii žiačky U14, naše dievčatá bojovali statočne a vybojovali krásne druhé miesto

Zostrih nášho prvého zápasu Finálového turnaja M-SR v kategórii žiačky U14. Deti ružomberských škôl a pár chalanov chalanov z Concordie vytvorili skvelú atmosféru, proti silnému súperovi zo Šamorína. Po ťažkom začiatku sa nakoniec podarilo našim dievčatám zlomiť výsledok v náš prospech a tak sme postúpili do semifinále.

V semifinálovom zápase so Slovanom Bratislava predviedli naše dievčatá kultivovanú hru, veľa pekných individuálnych akcií no aj ukážkovú spoluprácu v kombináciách, či štandardných situáciách.

Vo finálovom zápase nám akoby došli baterky, možno prílišný rešpekt pred súperom z Young Angels U14 Košice, ale aj jeho kvalita nás nakoniec odsunula na druhé miesto.Strieborné medaily si dievčatá zaslúžili a najmä vydreli zodpovedným prístupom počas celej tejto náročnej a podivnej sezóny.

KONEČNÉ PORADIE Finálového turnaja M-SR v kategórii žiačky U14: 

 1. Young Angels Košice,
 2. MBK Ružomberok,
 3. BK Slovan Bratislava,
 4. BK ŠKP 08 Banská Bystrica,
 5. ŠBK Šamorín,
 6. Piešťanské Čajočky,
 7. AKAPO Lučenec,
 8. BK AŠK Slávia Trnava.

ALL STARS Finálového turnaja M-SR v kategórii žiačky U14

 • Vojtášková Vanda Slovan Bratislava
 • Oravcová Michaela MBK Ružomberok
 • Hudecová Daniela Young Angels Košice U14
 • Lopuchová Laura ŠBK Šamorín
 • Nedielková Vilma Piešťanské Čajočky

Najužitočnejšia hráčka Finálového turnaja M-SR v kategórii žiačky U14:  Oravcová Michaela MBK Ružomberok

GRATULUJEME