Do semifinále najkratšou cestou

Na svojho súpera si ešte musíme počkať do nedele, pretože Bystrické pumy dnes zdolali Šamorín a vyrovnali stav série na 1:1.

Po výsledku 111:28 v Koniarni sa očakával v metropole Spiša rovnako dominantný výkon Ružomberka aj v druhom štvrťfinálovom zápase. Stalo sa, už po prvej štvrtine (31:7) bolo o osude stretnutia rozhodnuté. Aj u súpera zaknihovala Ruža stovku, a po jasnom výsledku 106:18 postúpila do semifinále. Zaujímavosťou je, že domáce, ale aj MBK, strelili rovnako po tri trojky. Spišiačky hádzali len dva trestné hody, Ruža až 18. Zatiaľ nie je jasné, s kým budú zverenky Juraja Suju bojovať o finále, pretože štvrťfinálová séria medzi Šamorínom a ŠKP Banská Bystrica sa zamotala, keďže Pumy spod Urpína dnes vyhrali a vyrovnali stav série na 1:1. Rozhodne sa v nedeľu, prvé semifinále bude potom v stredu 31. marca v Ružomberku s víťazom série.

ŠKBD Spišská Nová Ves – MBK Ružomberok 18:106 (7:31, 11.60, 15:81). Bučková 7, Kačírová a Lysová po 3 – Praženicová a Williamsová po 21, Enabosiová 20, Živaljevićová 15, Turudićová 13. Štvrtiny: 7:31, 4:29, 4:21, 3:25. TH: 2/1 – 18/15. Trojky: 3-3. Bez divákov. Rozhodovali: Karniš, Perečinský a Fanfarová.