Do Ružomberka prichádzajú dve hráčky národného tímu: Raková a Dudášová

Káder MBK Ružomberok naberá na sile. Novými hráčkami v oranžových dresoch budú dve mimoriadne kvalitné basketbalistky, ktoré sa na Slovensko vracajú po pôsobení v zahraničných kluboch.

Michaela Raková (25 rokov) odišla pred piatimi rokmi študovať na americkú univerzitu do San Francisca. Podarilo sa jej tam získať bakalársky titul z psychológie, nezanevrela však ani na basketbal. Naopak, hrávala za univerzitný tím, ktorý má výbornú povesť a slávnu minulosť. „Po basketbalovej stránke tam všetko fungovalo na profesionálnej úrovni. Naozaj, veľmi vzorovo, na to nikdy nezabudnem,“ uviedla nová hráčka MBK Ružomberok.

V minulej sezóne pôsobila v talianskej lige, obliekala dres tímu Meccanica Nova Vigarano. Darilo sa je, z 24 zápasov nastúpila až v 22, zaznamenala 181 bodov a 171 doskokov. Jej družstvo obsadilo konečné ôsme miesto. Nasledujúci ročník odohrá v Ružomberku, klub s ňou podpísal zmluvu na rok s opciou na ďalší. „Po rokoch v zahraničí som sa chcela vrátiť na Slovensko. Verím, že mi pôsobenie v MBK prinesie posun v kariére. Veľkou motiváciou je aj štart v Európskom pohári FIBA,“ uviedla odchovankyňa basketbalu v Šamoríne a rodáčka z Bratislavy.

Nikola Dudášová (24 rokov) je rodáčkou z Banskej Bystrice. Naším fanúšikom je známa najmä z nedávneho pôsobenia v tíme Piešťanské Čajky, kde patrila medzi hlavné opory. Uplynulú sezónu však hrávala za BK Žabiny Brno, vicemajstra Česka. Basketbalistka, vysoká 175 cm podpísala s Ružomberkom, podobne ako Michaela Raková, ročnú zmluvu s opciou. Obidve čerstvé posily MBK sú súčasťou národného tímu Slovenska, ktorý trénuje lodivod Ruže Juraj Suja.

(c) MBK Ružomberok 2019, foto: slovakbasket.sk, bkzabiny.cz, grafika: MBK Ružomberok