Do playoff ideme z druhého miesta ligy

Duel Šamorína s Ružomberkom bol pre zverenky Juraja Suju posledným v nadstavbovej časti. V prípade víťazstva, a rovnako očakávanej výhry domácich Piešťan nad Sláviou Banská Bystrica by Ruža obsadila aj po nadstavbovej časti extraligy druhé miesto, a do vyraďovacích bojov by tak postúpila z výhodnejšej druhej pozície.

Stalo sa… Ružomberok v Šamoríne vyhral hlavne vďaka dobrému vstupu do stretnutia, a okrem tretej štvrtiny vlastne dominoval celý duel. Navyše, tím Liptáčok dosiahol 45% úspešnosť streľby, čo sa v porovnaní s domácou 26% úspešnosťou nedalo vôbec porovnať, a aj toto bol kľúčový faktor vysokej výhry úradujúceho vicemajstra.

Už do polčasu si MBK vytvoril solídny náskok takmer 20 bodov, z čoho mohol následne ťažiť aj pri slabšej obrane v tretej štvrtine. Vtedy sa domáce prezentovali najlepšou hrou, no v záverečnej desaťminútovke Ruža znovu naplno zapla svoj “stroj” a po výsledku 26:13 zvýšila vedenie na konečný a komfortný stav 72:46.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 46:72 (16:34). Marcová 15, Lüttmerdingová a Sujová po 9, Vargová 7, Bábiková, Lelkesová a Vaiglová po 2 – Svetlíková 17, Buknová 13, Jarošová 10, Dovčíková 8, Urbanová a Havranová po 6, Michaličková 4, Hadačová a Štefančová po 3, Uramová 2. Štvrtiny: 11:16, 5:18, 17:12, 13:26. TH: 10/8 – 12/9. Diváci: 100. Rozhodovali: Obertová, Ribakovs a Stopka. Úspešnosť streľby: 26% – 45%.