Dnešná vizitka MBK: 14 trojok, 60% streľba a 112 bodov v košickom koši…

Extraliga: MBK Ružomberok – Young Angels KE

Druhý zápas nadstavbovej časti extraligy odohrali Ružomberčanky opätovne doma. Ich súperom bol tím Young Angels Košice, ktorý naposledy v Koniarni prehral o 30 bodov – 56:86…

Ružomberok začal ako z veľkej knihy, a kým sa Košičanky stihli spamätať, už prehrávali hrozivým 19-bodovým rozdielom 2:21. A to svietila na tabuli len piata minúta. Potom však predsa len premenili niekoľko striel, Ruža v tejto fáze v obrane čiastočne poľavila, a prvú štvrtinu, skutočne bohatú na body, ukončila za stavu 37:22.

Košice ťahali počas celého zápasu najmä neúnavná Drobná (autorka 15 bodov) a Amerčianka Logicová (17), ostatné hráčky výraznejšie zaostali. Domáci tréner Juraj Suja viditeľne šetril najväčšie opory Ruže na dôležitý európsky zápas proti Tarbes, a tak si nečakane malú minutáž “odkrútili” Ellenbergová (len 14 min), Šikšniutéová (12), Jackovecová (17) či Jefferyová (necelých 20). Naopak, väčší priestor dostali ostatné dievčatá, ktoré podľa slov trénera MBK vôbec nesklamali, práve naopak.

Polčasový rozdiel o 24 bodov dával tušiť, že zápas je už dávnejšie rozhodnutý, a predpoklady sa teda zrejme naplnia. Diváci v Koniarni však mysleli pri pohľade na skóre (59:35) aj na to, že Košice by dnes pod Čebraťom (či skôr Mníchom, ten je bližšie k hale MBK) mohli uvidieť populárnu stovku na úkor Young Angels.

Stalo sa. Ich želanie vypočula za stavu 99:44 Janoščíková, ktorá svoj dvojtakt úspešne dokončila, a tak sa skóre prehuplo na strane Ruže nad 100 bodov. Záverečný rezultát 112:58 aj napriek obrovskému bodovému rozdielu a vysokému skóre mohol byť ešte vyšší, lenže základná päťka MBK, až na Mištinovú, už v poslednej štvrtine len tlieskala spoluhráčkam za každú vydarenú akciu či úspešný hod.

Za všetky zápasové fakty aspoň dva. Ružomberok premenil až 60% svojich streleckých pokusov, pričom mal fantastickú bilanciu v trojkách – 56% (14 z 25). A práve to je druhá veľmi potešiteľná štatistika, že Ruža zaknihovala až 14 úspešných pokusov za 3 body, pričom autorkou 6 bola Ellenbergová a tri si pripísala Mištinová.

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: “Celkovo som veľmi spokojný, každá hráčka, ktorá nastúpila, priniesla niečo nášmu družstvu, čo ma teší. Dnes ma nikto nesklamal. Začali sme dobre, ale potom prišla akoby strata koncentrácie, nebránili sme tak, akoby sme mali. Produkovali sme veľa faulov, a dostali veľa bodov, zbytočne. Potom to už bolo podľa predstáv, nikto sa nám nezranil, čo ma teší asi najviac.”

Zuzana Žirková, trénerka Young Angels Košice: “Chýbala mi dnes v našom tíme bojovnosť, ktorá nás inak zdobí. Ťažko sa však zastavuje rozbehnutý ružomberský vlak. Hráčky MBK sú dobre nastavené, dúfam, že im to dlho vydrží, a v Európe pôjdu ešte ďalej.”

MBK Ružomberok – Young Angels Košice 112:58 (37:22, 59:35, 89:40). Ellenbergová a Mištinová po 22, Jefferyová 12, Stašová 10, Jackovecová a Markovićová po 9, Janoščíková 8, Šikšniutéová 7, Ivančáková 6, Belušová 3, Kelčíková a Moravčíková po 2 – Logicová 17, Drobná 15, Balážová 8, Blanárová 7, Machalová 6, Kozáková 4, Flešárová 1. Štvrtiny: 37:22, 22:13, 30:5, 23:18. TH: 21/20 – 20/15. Trojky: 14 – 3. Rozhodcovia: Fuska, Čurilla, Uhrin. Úspešnosť streľby: 60,0% – 34,5%.